• Reklam

Köktaş, USKON'da genel başkan danışmanı oldu

Uluslararası Yatırım ve İş Konfederasyonu tarımdan sorumlu Genel Başkan Danışmanlığına İzmirli Dilek Köktaş getirildi. 

Köktaş, USKON'da genel başkan danışmanı oldu
15 Ocak 2022 - 14:23
Uluslararası Yatırım ve İş Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Atasoy, "Uluslararası iş dünyası çerçevesinde ticari, sanayi veya tarım sektörün de yapılacak iş anlaşmalarını gerçekleştirmek, ülkemize yabancı yatırımcı kazandırmakla beraber ülke ekonomisine katkıda bulunmak, iş insanlarımızın yurtdışında yatırım yapabilmesine olanak sağlayacak anlaşmaları gerçekleştirmek için kurulan konfederasyonumuza katılımlar devam ediyor" dedi.
Genel Başkan Atasoy, Dilek Köktaş'ın danışmanlık görevine getirilmesiyle ilgili düzenlenen törende sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kuruluşumuzun amaçlarından biri de ulusal ve uluslararasında işkadınları ve iş adamlarının eşit şartlar altında rekabetlerini dengeleyerek, yatırımlarına önünü açmaktır.  Sayın Dilek Köktaş’ın iş dünyasında ismine sürekli rastlamaktaydık. Kendisinin mali müşavirliğin yanında, mali bilirkişilik ve sivil toplum çalışmalarını uzun zamandır izliyorduk.  Bunun yanında tarım için yaptığı çalışmalar, medya ve tarım üstüne kurduğu işletmeler yönetim kurulumuzun dikkatini çekti. Kendisinin konfederasyonumuza katılımından memnunuz. Asya ve Avrupa’daki tarım çalışmalarını birlikte yürüteceğiz. Köktaş’a yeni görevinde başarılar diliyorum."

Köktaş ise "Uluskon'u birkaç yıldır takip ediyorum. Bu teklif bana geldiğinde çok gurur duydum. Ayrı gübre işindeyiz. Hedefimiz Asya ve Afrika ülkelerine gübrelerimizi ihraç edip, hem ülkemize ticari anlamda destek olmak, hem de istihdamı arttırmak. Sayın Başkan Atasoy ile yaptığımız istişarelerde birlikte başarılı işlere imza atacağımızdan eminim.  Tarımda istihdam sayısında, özellikle son 10 yılda düzenli ve ciddi bir düşüş söz konusu. 2008’de 1 milyon 127 bin olan çiftçi sayısı 2021’de  600 bine kadar düştü. Bu veriler, kayıtlı çiftçi sayısında 2008’den bu yana 541 bin 600 azalma anlamına geliyor. Bu da yüzde 48'lik düşüşe karşılık geliyor. Tarım ülkesi olan Türkiye’de bu durum içimizi acıtıyor. Sayın Atasoy çiftçi kadınlarımız için ilk projemizi yakında açıklayacak" diye konuştu..

YORUMLAR

  • 0 Yorum