Kırkpınar'dan Belediye işçilerine söz, "Bir kişi dahi işten çıkarılmayacak"

  Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, Belediye işçileriyle buluşarak sorun ve taleplerini dinledi. Kırkpınar, Belediyeyi işçilerle birlikte yöneteceğini anlatarak, kimsenin işten çıkmayacağının, eşit işe eşit ücret politikasının uygulanacağına ilişkin dadaş sözü verdi.

  Kırkpınar'dan Belediye işçilerine söz, "Bir kişi dahi işten çıkarılmayacak"
  09 Mart 2024 - 11:10

  Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, Bayraklı Belediyesi işçileriyle bir araya geldi. Şantiye ziyaretleri yapan Kırkpınar, işçilerin sorun ve taleplerini dinleyerek, onların sorularını yanıtladı. Kırkpınar'a AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Tarkan Düzman ve ilçe yöneticileri de eşlik etti.

  ‘’Eşit işe eşit ücret olacak’’

  Belediye işçilere Kırkpınar'a başta eşit işe eşit ücret politikasının uygulanmadığı, çalışma saatlerinin düzensizliği ve baskı gördükleri yönünde şikâyetlerini iletti. Kırkpınar, işçileri dinledikten sonra, "Görüyoruz ki maalesef eşitlik söz konusu değil, eşit işe eşit ücreti inşallah bizim zamanımızda yapacağız. İş barışını sağlayacağız." dedi.

  ‘’Kadınlara pozitif ayrımcılık’’

  Kırkpınar, Belediyede kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık uygulanacağını anlatarak, "Ben geçtiğimiz gün Onur Mahallesi'nde taziye ziyaretindeydim. Taziye evlerinde personel olmalı, çünkü cenazesi olan insan acısını yaşarken yemeği, bulaşığı, geleni nerede ağırlayacağını düşünmemeli. Ancak taziye evlerinde gece 12'de görevde olacak personelimiz evinde çocuğu bekleyen, yaşlısı bekleyen kadınlarımız olmamalı. Buna çok dikkat edeceğiz. Çalışma şartlarınızın iyileştirildiğini hepimiz göreceğiz. El ele gönül gönüle vereceğiz ve bu yolu birlikte aşacağız. Belediyeyi sizlerle birlikte yöneteceğiz." ifadelerini kullandı.

   

  ‘’Çantada keklik görüyorlar’’

  "Zaten her seçim döneminde, her mahalleye taziye evi, her mahalleye kreş, her mahalleye düğün salonu vaat edilmiş olmasına rağmen verilen sözlerin hiçbiri tutulmamış" diyen Kırkpınar, "Hem vatandaşa verilen sözler tutulmamış hem de belediye personelimize verilen sözlerin hiçbiri tutulmamış. Bunun nedeni de CHP'nin Bayraklı'yı cepte görmesi, çantada keklik görmesidir. Artık Bayraklı'nın cepte olmadığını gösterme vakti." açıklamasında bulundu.

  ‘’Size dadaş sözü veriyorum’’

  Kırkpınar, Cumhur İttifakı yönetiminde hiçbir işçinin işten çıkartılmayacağını vurgulayarak, "Mevcut çalışanlarımızın hepsi devam edecek. Yeni ihtiyaç, ilave ihtiyaç olursa yeni personel alınır. Ayrıca asıl kuracağımız sanayi sitemizde yeni açılacak fabrika ve atölyelerde genç nüfusumuzu istihdam edeceğiz. Allah yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Size dadaş sözü veriyorum. Kimse işten çıkmayacak, şartlarınız iyileştirilecek." diye konuştu.

   

  "Hepiniz iyi ki diyeceksiniz"

  Kırkpınar işçilere yönelik açıklamasını şöyle sürdürdü:

  “İşçilere ‘Herkes kullandığı oyun fotoğrafını çeksin' denilmiş. Zaman her şeyi gösterecek. İş barışını sağlayınca, eşitlik gelince, maaşlarınızda, çalışma ortamlarınızda iyileştirmeleri yapınca hepiniz 'İyi ki Bilal Kırkpınar seçilmiş' diyeceksiniz. Aynı mesai, aynı zamanı harcayıp birbirinden farklı maaş alınması kul hakkıdır. Bizim zamanımızda böyle bir şey kesinlikle olmayacak.”

   

  "Cemevi sözü"

  Kırkpınar, “Sizlerden işyeri ile ilgili yaşadığınız sorunların yanında en çok taziye evleri ve cemevlerine yönelik talepleri de işitiyorum. Taziye evleri sözümüzü verdik. Cemevleri konusunda da hassasiyetimiz var. Başta Onur Mahallesi olmak üzere cemevi yapacağımız yerler var ve cemevlerinin içinde morg da olacak, aşevi de olacak. Bu bizim sözümüz olsun. Alevi hemşehrilerimizin her zaman yanındayız." açıklamasında bulundu.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum