• Reklam

Kırkpınar'dan Bayraklılara Doğal Yaşam Parkı müjdesi

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, hayvanların da mutlu ve sağlıklı olması için doğal yaşam parkı projesini hayata geçireceğini söyledi.

Kırkpınar'dan Bayraklılara Doğal Yaşam Parkı müjdesi
16 Mart 2024 - 12:15

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, hayvanların da mutlu ve sağlıklı olması için doğal yaşam parkı projesini hayata geçireceğini söyledi. Kırkpınar bakım, beslenme ve kısırlaştırmaları yapılmış olarak sokak canlılarının doğal yaşam parkında huzurlu ve keyifli bir şekilde zaman geçirebileceklerini, ayrıca isteyenlerin de burada sokak canlılarıyla birlikte vakit geçirebileceklerini aktardı.

 

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, ilçeyi karış karış gezerek Bayraklıları dinlemeye, projelerini anlatmaya devam ediyor. Kırkpınar, Belediye Başkanı seçilmesiyle ilçede yaşayanlarla birlikte sokak hayvanlarının da mutlu olacağını kaydetti. Kırkpınar, yolların, parkların bakım, ışıklandırma, temizlik, yeşillendirme çalışmalarının tüm ilçelere örnek olacağını anlatarak, "Sokak hayvanlarımız için doğal yaşam parkı projemizi hayata geçireceğiz." dedi.

 

‘’Doğal yaşam parkında sağlıklı ve mutlu olacaklar’’

Bayraklı'da sokak hayvanlarının kısırlaştırılmadığı ve gerekli aşılarının yapılmadığını belirten Kırkpınar, hayvanların özellikle kış aylarında yağmurda, soğukta yaşam mücadelesi verdiğini, açlıkla mücadele ettiğini ve hayvanseverlerin yol kenarlarına bıraktıkları mamalarla hayatta kaldığını dile getirdi. Kırkpınar, "Bizim yapacağımız doğal yaşam parkıyla birlikte sokak canlılarımız soğuktan, yağmurdan korunacak, aç kalmayacak, belediye eliyle hem kısırlaştırmaları, yem beslenmeleri hem de aşılanmaları sağlanacak" dedi.

 

‘’Hemşehrilerimiz hayvanlarla zaman geçirebilecek’’

Sokak canlılarının mutlu bir yaşam süreceği doğal yaşam parkı projesinde STK ve derneklerle birlikte hareket edeceğini anlatan Kırkpınar, "Hem hayvanlar sağlıklı ve mutlu olacak hem de anneler çocuklarıyla gönül rahatlığıyla parklarda, sokaklarda istedikleri saatte dolaşacak. Bayraklılı hemşehrilerimiz istedikleri zaman çocuklarıyla birlikte doğal yaşam parkımıza gelerek orada can dostlarımızla zaman geçirecek, sevecek, oynayacak. İsterlerse buradan hayvan sahiplenebilecekler. Buradan sahiplenmek isteyen hayvansever hemşehrilerimize mama ve aşı konusunda destek sağlayacağız. " diye konuştu.

 

‘’Hayvan oteli kuracağız’’

Hayvan sahibi olan vatandaşlara da müjdeli haber veren Kırkpınar “Bayraklı’da hayvan oteli kuracağız. Böylece vatandaşlarımız kendi evcil hayvanlarını otele güvenle bırakarak seyahatlerini planlamasına katkı sağlayacağız.” diye açıklamada bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum