• Reklam

Kıllıoğlu Hamamı restorasyonu için başkana tam yetki

Kasım ayının ilk toplantısını gerçekleştiren Konak Belediye Meclisi’nde grup başkan vekilleri Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını kutladı.

Kıllıoğlu Hamamı restorasyonu için başkana tam yetki
01 Kasım 2023 - 22:16 - Güncelleme: 01 Kasım 2023 - 22:19
Konak Belediye Meclisi’nin kasım ayı toplantılarının ilki Selahattin Akçiçek Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Konak Belediye Meclisi Başkan vekili Mahmut Esat Aslan’ın yönettiği toplantıyı İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ogün Sivri, İyi Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nazan Aruk ve MHP Konak İlçe Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Ölmez de takip etti. Her ay olduğu gibi kasım ayının ilk oturumunda da belediyenin son bir ayda gerçekleştirdiği hizmet ve faaliyetlerin anlatıldığı film gösterimi yapıldı.

Meclis gruplarından 100’üncü yıl kutlaması

Grup başkan vekillerinin Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü mesajlarıyla başlayan oturumda CHP Grup Başkan vekili Cenap Börühan,  “29 Ekim’de özgürlüğü ve güçlü iradeyi kutladık. 100’üncü yılını kutladığımız Cumhuriyet’imiz yeni yüz yılında devlet ve millet aklı ile daha da güçlü hedeflere, daha da ileriye gidecektir. Cumhuriyet’imiz kutlu ve daim olsun” dedi.

AK Parti Grup Başkan vekili İsmail Özen de “Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutladık. Daha nice yüz yıllar kutlanmaya devam edecek” sözleriyle 100’üncü yılı kutladı.

İyi Parti Grup Başkan vekili Burcu Bostancıoğlu, 100’üncü yıl mesajında  “Cumhuriyet’imizin değerlerini korumak ve geleceğe taşımak için birlikte, omuz omuza mücadele edeceğiz. Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında, büyük Atatürk’ün vizyonunu yaşatmanın ve güçlendirmenin kararlılığı içinde, sevgiyle, umutla ve azimle yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verirken, MHP Grup Başkan vekili Ali Peynirci de “Milli mücadelenin sonucunda Büyük Atatürk’ün Türk milletine en büyük armağanı cumhuriyet rejimi olmuştur. Kendilerini, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Nice yüz yıllara” dedi.  

Tarihi protokol için Başkan Batur’a tam yetki

Açılış konuşmalarının ardından meclis gündemine geçildi. Konak Belediye Meclisi, Kıllıoğlu Hamamı restorasyonunda Valilik ile yapılacak protokol için Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a tam yetki verdi. Yapılacak protokol kapsamında tarihi hamamın restorasyonu için katkı payı alınacak. 

Konak Meclisinden vefa

Meclis üyeleri, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Konak Belediyesi Meclis Üyesi emekli öğretmen Nurten Serhadbeyi’ni unutmadı. Vefa örneği gösteren meclis, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Serhadbeyi anısına Balkanlardaki Türkçe eğitim veren öğretmenlerin de katılımıyla etkinlik düzenlenmesi kararı aldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum