• Reklam

Kemalpaşa'da yeni kanalizasyon ve yağmur suyu hatları devreye giriyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Kemalpaşa ilçesinde altyapı yenileme çalışmalarını tamamladı. 80 milyon liraya mal olan çalışmalar kapsamında 91 kilometre yeni kanalizasyon ve 5 kilometre yeni yağmur suyu hattı imal edildi.

Kemalpaşa'da yeni kanalizasyon ve yağmur suyu hatları devreye giriyor
13 Haziran 2022 - 11:47 - Güncelleme: 13 Haziran 2022 - 11:49

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Kemalpaşa'yı daha sağlıklı bir altyapıyla buluşturmak için yürüttüğü kapsamlı çalışmaların sonuna geldi. Bağyurdu, Yiğitler, Ören, Armutlu, Yukarıkızılca, Aşağıkızılca, Örnekköy, Çiniliköy, Sarılar, Sinancılar, Halilbeyli, Gökçeyurt ve Yeşilyurt mahallelerinde tamamlanan çalışmaların ardından Kemalpaşalıların yeni hatlardan hizmet almaya başlayacağı bildirildi.

ÇALIŞMALAR TAŞKIN RİSKİNİN DE ÖNÜNE GEÇECEK

Yeni Genel Müdür Ali Hıdır Köseoğlu'nun atandığı İZSU, sürdürdüğü çalışmalar ile ilçenin 13 mahallesinde eskiyen kanal altyapısını yeniledi. Hayata geçirilen yağmur suyu hattı projesi yaşanabilecek olası taşkınların da önüne geçecek. 80 milyon liralık yatırımla imal edilen yeni hatların devreye alınmasıyla birlikte bölgedeki altyapı ve çevre sorunları büyük oranda çözüme kavuşacak.

ASFALT VE PARKE TAŞI ÇALIŞMALARI DA SÜRÜYOR

Arızaların giderilmesi, bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sırasında yollarda oluşan hasarlara kendi ekipleriyle müdahale eden İZSU'nun, Kemalpaşa'da altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerin yol hasarlarını giderdiği de belirtildi. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum