Kasapoğlu: Engelli bireylerin hayata katılabilmesi için çalıştık, çalışıyoruz

  Kasapoğlu: Engelli bireylerin hayata katılabilmesi için çalıştık, çalışıyoruz
  03 Aralık 2023 - 17:52
  AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kasapoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı: 
  Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli bireyler ve sorunları ile ilgili farkındalığı arttırma adına büyük anlam ve öneme sahip.
   
  Engelli bireylerin, Türkiye’nin de tarafı olduğu Birleşmiş Milletler Engelli Kişilerin Haklarına Dair Uluslararası Sözleşme ile de garanti altına alınmış olan, diğer bireylerle eşit hak ve özgürlüklere ulaşabiliyor olması modern toplumların en önemli görevlerinden biri.
   
  Engelli vatandaşlarımızın da diğer vatandaşlarımız gibi kamu ve özel sektörün tüm imkanlarına engelsiz bir biçimde ulaşabilmesi, sürdürülebilir politikalar üretmek, sosyal yaşama katılımlarını güçlü bir şekilde desteklemek ve birlikte hareket edebilmek, her zaman temel amaçlarımız arasında yer almıştır.
   
  Spordan sanata, bilimden teknolojiye kadar, hayatın akla gelebilecek her alanına engelli bireylerimizin de katılım sağlaması, üretebilmesi, yeni eserler ortaya koyabilmesi, yeteneklerini sergileyebilecekleri alanlarda var olabilmeleri ve elbette hayallerini gerçekleştirebilmeleri için bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
   
  Engelli bireylerimiz karanlıklar içinde değil, sanatın renkli dünyasında, yalnızca sporsever veya taraftar değil sporun her alanında, evinde yalnız değil, yaşamın tamamen içinde, ayrıntılarda değil, hayatımızın tam merkezinde olmaya devam edecek.
   
  Çünkü “Her şey birlikte güzel”.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum