• Reklam

Karşıyaka Belediyesi'nde haciz şoku!

Yerel seçim sonrasında ekonomik kriz ve işçi maaşlarında yaşanan sorunlarla gündeme gelen Karşıyaka Belediyesi’nde alacaklılar kapıya dayandı. Eski dönemden kalan ödemeler konusunda sorun yaşayan Ankara merkezli Park Kent Şirketi makam odasını haczetmek istedi. Belediye Başkanı Behice Yıldız Ünsal İşçimenler ve yetkililerin müdahalesinin ardından haciz memurlarıyla gelen yüklenici işlemleri geçici süreli erteledi.

Karşıyaka Belediyesi'nde haciz şoku!
08 Mayıs 2024 - 15:33 - Güncelleme: 08 Mayıs 2024 - 16:28
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın beş yıl boyunca yönettiği Karşıyaka Belediyesi’nde uzun süredir devam eden ekonomik sorunlar patlak verdi. İşçi maaşları ve ödemeler nedeniyle yapılan eylemlerle gündeme gelen Karşıyaka Belediyesi’nde alacaklılar kapıya dayandı. Şirketler, neredeyse bir yılı aşkın süredir içeride bulunan alacaklarını tahsil için yeni yönetimin kapısını çalarken diğer yandan hukuki işlemler de başlattı.
 

PARK-BAHÇELERE SPOR ALETİ TEMİN EDEN FİRMA...
Karşıyaka Belediyesi’nin ilçe genelinde park ve bahçe alanlarına spor aletleri temin eden Ankara merkezli Park Kent Şirketi icra memurlarıyla birlikte belediyeye gelerek haciz uyguladı. Belediye Başkanı Behice Yıldız Ünsal İşçimenler’in makam odasını ve odada bulunan eşyaları haciz etmek isteyen şirket sahibi daha sonra ortak kullanım alanlarındaki değerli eşyaları da almak istedi. Koltuk, masa, sandalye, halkla ilişkiler birimlerindeki bekleme salonu malzemeleri, televizyon ve karşılama ünitelerini almak isteyen şirket yöneticileriyle belediye yöneticileri masaya oturdu.

Yasal faiziyle birlikte 500 bin TL’ye ulaşan alacak için ödeme planı ve yeni takvim belirleyen idareciler gelenleri yoğun çabanın ardından icra işleminden vazgeçirdi. Geçici bir süre durdurulan işlem ve ilk haciz krizi verilen sözlerin ardından ertelendi. Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre; geçmiş dönemden çok sayıda alacaklının alacaklarını temin için icra işlemi başlattığı ifade edilirken çok sayıda dosyanın da yolda olduğu belirtildi.

Öte yandan, belediyenin yeni başkanı Behice Yıldız Ünsal İşçimenler kadro revizyonu kapsamında geçtiğimiz günlerde Mali İşler Müdürü ve aynı zamanda mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı olan Yurdanur Akgün’ü görevinden almıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum