Karaburun’un İlk Kadın Başkanı Aday Adaylığını açıkladı
  • Reklam

Karaburun'un ilk kadın başkanı aday adaylığını açıkladı

Karaburun Belediyesi’nin 121 yıllık tarihinde, 2019 yerel seçimlerinde ilçenin ilk kadın başkanı olarak  seçilerek tarihe geçen Av.İlkay Girgin Erdoğan, “Yarımada’nın geleceği için bir dönem daha” diyerek yeniden CHP’den Karaburun Belediyesi Başkanı Aday Adayı oldu. 

Karaburun'un ilk kadın başkanı aday adaylığını açıkladı
05 Aralık 2023 - 10:21 - Güncelleme: 05 Aralık 2023 - 12:30

Aday adaylığı dosyasını, CHP Karaburun İlçe Örgütü Başkanı Erdal Subaşı’na teslim eden Başkan Erdoğan’a, Karaburun siyasetinin geleceğine yön verecek Yarımada gençleriyle, CHP İlçe Yönetim Kurulu, Gençlik ve Kadın Kolları, Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti. 


“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”
Atatürk Cumhuriyeti’nin bir kadını olarak, önce mensubiyetinden onur duyduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Meclis Üyesi, son beş yılda ise “kentin evladı” olarak partisinin tercihi ve Karaburunlu hemşehrilerinin seçimiyle Belediye Başkanı seçildiğini vurgulayan Erdoğan, “Bu sorumluluk,hayatımın en özel ve anlamlı günlerini yaşama; kentime hizmet etme fırsatını bana verdi. Karaburun Belediyesi ailemle durmaksızın çalıştık ve hizmet ürettik.Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır ” dedi.“KARABURUN’A KATTIKLARIMIZIN VE YARIMADA’NIN GELECEĞİ İÇİN” 
CHP Karaburun Belediyesi Başkan Aday Adayı Erdoğan, şunları söyledi: “Karaburun’a kattıklarımız  ve Yarımadamızın güzel geleceği  adına verdiğimiz mücadeleyi yükseltmek için, bir dönem daha Belediye Başkanlığına talip olduğumu, aday adayı dosyası teslimi için örgütüme, CHP Karaburun İlçe Başkanlığımıza başvurumla resmileştirdim.
Bu kent içln emek veren Karaburun Aileme, CHP İlçe Başkanımız Sayın Erdal Subaşı ve tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yarımadamızın ufku, Karaburunumuzun yolu açık.”KADININ ETKİNLİĞi DEĞİŞİMİN DİNAMİĞİ 
Türk siyasi hayatında 1930’dan bu yana yapılan 19 yerel seçimde, 93 yılda 32 bin erkek 150 kadın belediye başkanı seçilmesinin, politikadaki eril dilin kemikleşmesi ve sorunların çözüm odağından kaymasına neden olduğunu anlatan Erdoğan, “Aydın’ın Çine ilçesi Karpuzlu bucağında görev yapan 32 yaşındaki Gül Esin’i 500 oyla muhtar seçen irade, bugün, siyasi sistemde kalıcı bir fırsat eşitliği zemini sağlanmasıyla, alanlarında ve mesleklerinde başarılı kadınları daha pek çok göreve taşıyabilir. Kadınlarımızın siyasette varlığı, sadece Türkiye politikasını değil ülkenin kaderini olumlu yönde değiştirecektir. Evet değişimin dinamiği kadının etkinliğinde ve eşit temsilde.Hayatın her alanında başarıdan başarıya koşan kadınların belediye başkanlığında, yerel meclislerde çoğalmasıyla; 2024 Mart seçimlerinde siyasette bir kadın devrimi yaşayacağız. Türkiye’de 5 Aralık Kadın Hakları Günü, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği, kadının daha güçlü olduğu bir Türkiye’de daha anlam ve değer kazanmış olacak” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum