• Reklam

İzmirli ünlü işadamından büyük tepki

İzmir'de önemli yatırımlara imza atan Megapol Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, hakkında "iflas etti" şeklinde çıkan haberlere tepki gösterdi, "Ne iflası, daha çok yatırım yapıyoruz" dedi.

İzmirli ünlü işadamından büyük tepki
01 Kasım 2023 - 18:19 - Güncelleme: 01 Kasım 2023 - 18:31
Megapol Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, zehir zemberek bir açıklama yaptı. Hakkında çıkan ve asılsız olduğunu söylediği habere tepki gösteren işadamı Gökdemir'in açıklaması şöyle:
"Bir internet haber sitesi, 30.10. 2023 tarihinde “İzmirli iş insanı iflas etti başlığıyla, Megapol Group'un sahibi Sahip Selim Gökdemir'in iflas ettiği algısını yaratacak bir haber yapmıştır.

Hiçbir araştırmaya, sorgulamaya ve bilgiye dayanmadan, tamamen kötü niyetle ve kasıtlı olarak yapılan bu haber, Anayasa’ya, Basın Kanunu’na, Türk Ceza Kanunu’na, Türk Ticaret Kanunu’na, basın hürriyetine, meslek ve kişilik haklarına aykırıdır.

Megapol yönetiminin bilgisine başvurulmadan, gazetecilik ahlakına ve teamüllerine aykırı olarak, gerçekler öğrenilmeden yapılan söz konusu haber, Megapol Group şirketlerinin iflas ettiği algısını oluşturma amacını taşımaktadır.

Oysa ki, hakikat bambaşkadır ve şu şekildedir:
Haber konusu şirket, 1 Ekim 2002 tarihinde tasfiyesine karar verilmiş, yasal olarak ismi “Tasfiye Halinde  Megapol Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” olup, sermayesi 1.000 TL (Bin Türk Lirasıdır).

Bu şirket  İzmir Konak’taki “Pirinç Center” inşaatını kat karşılığı şeklinde tamamlamıştır. Ancak arsa sahiplerinin hak edilen bağımsız bölümün devrini, teslimin gecikmeli olduğunu iddia ederek yapmamaları ve gecikme tazminatı talebiyle mahkemeye gitmeleri nedeniyle, karşılıklı davalar 20 yıldır sonuçlanmamıştır. 

Bu 20 yıllık süreçte Yargıtay şirket lehine ve aleyhine ilgili mahkemenin aldığı kararları bozmuştur. Yargı süreci halen devam etmektedir.

Belli ki haberin amacı “Tasfiye Halinde Megapol Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” hakkında iflas kararı verildiğini kamuya bildirmek değildir. Haberin niyeti, “Megapol Group”un ekonomik zorluk içerisinde olduğu ve bu nedenle de iflas ettiği algısını yaratarak, Selim Gökdemir'i ticari açıdan yıpratmak ve zarar etmesini sağlamaktır.

Haberde, “Tasfiye Halinde” bölümü çıkarılarak, iflasına karar verilen şirketin Megapol Group şirketi olduğu algısı yaratılmaya çalışılmıştır.Ayrıca haberde, iflasına karar verilen şirketin “Megapol Group” şirketlerinden biri olduğu vurgulanarak, iflas kararı ile “Megapol Group”un iflas ettiği düşüncesi oluşturmak istenmektedir.

1.000 TL (Bin Türk Lirası) sermayeli, “Tasfiye Halinde Megapol Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi”,  Megapol Group şirketlerinden biri değildir.

“Ege'de Son Söz” isimli siteden yapılan yanıltıcı haberde, iflasına karar verilen şirket  ile ilgisi  bulunmayan Selim Gökdemir'in tek ortağı olduğu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak münferiden temsil ettiği Megapol Emlak Yatırım A.Ş.’nin sermayesi 110.000.000 TL (Yüz on milyon Türk Lirası)‘dır.

ÜLKEMİZDE ÇOK SAYGIDEĞER BASIN KURUMLARI VE TEMSİLCİLERİ VARDIR. 

ANCAK MAALESEF  BU HABERİ YAPAN İNTERNET SİTESİ, SAHİBİ, SORUMLU MÜDÜRÜ VE MUHABİRİ GİBİ BU SAYGIYI HAK ETMEYEN KURUM VE KİŞİLER DE ARAMIZDA BULUNMAKTADIR. 

KONU İLE İLGİLİ TÜM YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIMIZI, KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA İFADE EDERİZ.
                                        
MEGAPOL GROUP
SELİM GÖKDEMİR

YORUMLAR

  • 0 Yorum