• Reklam

İzmir Valisi Köşger: Bu vatanı çok daha kıymetli hale getireceğiz

İZMİR'in tüm ilçelerinde, 1 Haziran Dünya Süt Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Tire ilçesinde gerçekleştirilen etkinliğe katılan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Bu vatanı hep beraber yılmadan her şart ve koşulda üreterek çok daha kıymetli hale getireceğiz" dedi.

İzmir Valisi Köşger: Bu vatanı çok daha kıymetli hale getireceğiz
01 Haziran 2022 - 19:49 - Güncelleme: 01 Haziran 2022 - 19:50

Tire ilçesinde 1 Haziran Dünya Süt Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Tire İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, ilçe protokolü, üreticiler ve öğrenciler katıldı. Etkinlik, halk oyunu gösterileri ve yarışmalara sahne oldu. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı konuşmada, kırsal kesimde gençler ve çocuklarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Gençlerin kırsal alanda tarımı devam ettirmesi, tarımın geleceği açısından çok önemli. Bu vatanı hep beraber yılmadan her şart ve koşulda üreterek çok daha kıymetli hale getireceğiz" dedi. İzmir'in Türkiye'nin 2 büyük süt üreticisi ilinden biri olduğunu söyleyen Köşger, "Pandeminin zor şartlarında bile üretimi bırakmayan üreticilerimize de bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Etkinlikte yaptığı konuşmada, İzmir'in önemli bir süt üretim merkezi olduğunu hatırlatan İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen ortalama süt tüketiminin düşük olduğunu ifade edip, "Süt tüketimi konusunda Avrupa ve Amerika'nın gerisindeyiz. Dünya Süt Günü, süt ile ilgili farkındalık oluşturmak açısından önemli bir gün. Bu ve benzer etkinliklerle süt tüketiminin önemine dikkat çekiyoruz" diye konuştu. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum