İzmir Valiliği hastane baskınının detaylarını açıkladı

Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önünde husumetliler arasındaki silahlı çatışmaya ilişkin İzmir Valiliği açıklama yaptı.

İzmir Valiliği hastane baskınının detaylarını açıkladı
18 Eylül 2023 - 12:07

İzmir'in Çiğli İlçesi, Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önünde husumetliler arasındaki silahlı çatışmaya ilişkin İzmir Valiliği açıklama yaptı.

Olay dün gece hastanenin acil servisi önünde meydana geldi.Hastane önünde bekleyen şahıslara silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Peş peşe açılan ateş sonucu olayla ilgisi bulunmayan bir vatandaş da vücuduna isabet eden mermi nedeniyle yaralanırken, şüpheliler hızla olay yerinden kaçtı.

Yaralı vatandaş hastanede tedavi altına alınırken, olay yerinden kaçan şüphelileri yakalama çalışmaları başlatıldığı öğrenildi.

Öte yandan Valilikten çatışmaya ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Çiğli Cumhuriyet Mahallesinde yaklaşık bir ay önce meydana gelen kavgadan kaynaklı husumetli olan T.K. ile K.A. ve H.H. isimli şahıslar 17.09.2023 günü gece saatlerinde mahallelerinde karşılaşmış, silahlı kovalamaca sonucu bir markete girmişlerdir. Bu sırada yaşanan çatışmada olayla ilgisi olmayan market çalışanı N.T. silahla yaralanmıştır.

Yaralı N.T. 01.30 sıralarında, T.K. ve yakınları tarafından Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılmıştır. Olayı gerçekleştiren K.A. ve H.H. ise motosiklet ile hastaneye gelerek olayın karşı tarafıyla burada da silahlı çatışmaya girmiş, çatışmada T. K.’nın babası muhtar D.A.K. yaralanmıştır.

Hastanede görevli polis ve bekçiler silah kullanarak olaya müdahale etmiş, ancak şüpheliler hastaneden kaçmıştır.

Olayda yaralanan ve hayati tehlikeleri bulunan N.T. ve D.A.K.’nın tedavileri devam etmektedir.   

Olayın faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR

  • 0 Yorum