• Reklam

İzmir Şehir Hastanesi bugün açılıyor

Türkiye'nin en büyük 4'üncü şehir hastanesi bugün İzmir'de hizmete giriyor. Kentte yapılan şehir hastanesi Ege Bölgesi'nde bulunan en büyük şehir hastanesi olarak 715 yataklı genel sağlık hizmeti verecek.

İzmir Şehir Hastanesi bugün açılıyor
29 Nisan 2023 - 13:16
Türkiye'nin en büyük 4'üncü şehir hastanesi İzmir'de hizmete giriyor. Bayraklı'daki mega proje, Ege Bölgesi'nin de en büyük şehir hastanesi olacak. Şehir hastanesinde 715 yataklı genel sağlık hizmeti veren bir hastane bulunuyor. Ama bunun dışında uzmanlık gerektiren 5 dalla ilgili 5 ayrı hastane de yine bu kampüs içinde hizmet verecek.

İzmir Şehir Hastanesi'ne kavuşuyor! Bugün hizmete girecek

Açılışı bugün yapılacak
Bu hastaneler, kardiyovasküler cerrahi, onkoloji, fizik tedavi, adli psikiyatri ile kadın doğum ve çocuk dallarında sağlık hizmeti sunacak. Sadece İzmir'e değil tüm Ege Bölgesi'ne hizmet verecek olan Bayraklı Şehir Hastanesinin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Günde 12 bin hastaya hizmet verilecek
İzmir'in yeni sağlık üssünde, 1475 sağlık personeli istihdam edilecek. "Her hastaya 1 oda" anlayışıyla inşa edilen İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi 2 bin 60 kişilik yatak kapasitesine sahip. Günde 12 bin hastaya hizmet verilecek. Hastanede ambulans helikopterler için 2 de pist yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum