İzmir kokuyor mu? İZSU'dan açıklama

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürlüğü tarafından kentin bazı bölgelerinde yoğunlaşan kötü koku problemine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Problemin temelinde yatan sebeplerden biri birleşik sistem olarak çalışan atık su altyapısının mevsimsel şartlardan etkilenmesi olarak tespit edildi" ifadelerine yer verildi.

  İzmir kokuyor mu? İZSU'dan açıklama
  17 Mayıs 2022 - 16:38 - Güncelleme: 17 Mayıs 2022 - 16:39

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü'nce havaların ısınmasıyla birlikte kentin belirli lokasyonlarında artan koku problemine yönelik açıklama yapıldı. Açıklamada, "İzmir'de kentin bazı bölgelerinde çeşitli zamanlarda ortaya çıkan koku probleminin temelinde yatan sebeplerden biri birleşik sistem olarak çalışan atık su altyapısının mevsimsel şartlardan etkilenmesi olarak tespit edildi. İZSU Genel Müdürlüğü bu sorunu ortadan kaldırmak için kent tarihinin en büyük altyapı yatırımını sürdürüyor. 3 yılda toplam 196 kilometre yağmur suyu hattının yapımını tamamladık. İmalatlarımız şu anda 378 milyon liralık yatırımla 11 noktada devam ediyor ve bu 11 imalat tamamlandığında 110 kilometre yağmur suyu ayrıştırma hattı daha hizmete girmiş olacak. Bu süreçte kanal temizlikleri yoğunlaştırılacak, özellikle 185 İZSU Çağrı Merkezi üzerinden gelen tüm ihbarlar dikkate alınarak lokal müdahaleler en hızlı şekilde yapılacak" ifadeleri yer aldı.

  Öte yandan açıklamada temizlik çalışmalarının devam ettiği vurgulanarak, "Ayrıca İzmir Körfezi'ne çıkışı olan ve merkez ilçelerde özellikle yaz mevsimiyle birlikte koku oluşumu şikayetlerine neden olan Meles, Manda ve Arap derelerinde gerekli temizlik çalışmaları rutin olarak yapılıyor. Ayrıca körfezden sirkülasyon pompaları vasıtası ile temiz su basılarak tekrar aynı sorunların yaşanmasının önüne geçiliyor" denildi.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum