• Reklam

İzmir Kitap Fuarı'nda 100. yıla özel ilk kitap müzayedesi yapıldı

İzmir Kitap Fuarı'ndaki (İZKİTAP) ilk kitap müzayedesinde, ilk baskılardan imzalı kitaplara kadar onlarca eser kitapseverlerle buluştu. Okurlar ikincisi bugün yapılacak müzayedeye büyük ilgi gösterirken, 5 Kasım'da ise Cumhuriyetimizin 100. yılına adanmış tarihsel, kültürel birikimimizi yansıtan, ilham verici hikayeleri ve derin anlamlarıyla özel parçaların yer aldığı 100. Yıl Özel Müzayedesi, gerçekleştirilecek.

İzmir Kitap Fuarı'nda 100. yıla özel ilk kitap müzayedesi yapıldı
04 Kasım 2023 - 13:45 - Güncelleme: 04 Kasım 2023 - 13:47

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve SNS Fuarcılık tarafından Fuarİzmir'de düzenlenen İZKİTAP, imza etkinlikleri ve söyleşilerin yanı sıra müzayedelere de ev sahipliği yapıyor. Dün akşam gerçekleştirilen ilk kitap müzayedesinde dünya klasiklerinden Türk edebiyatının usta isimlerine kadar pek çok önemli ismin eserleri satışa sunuldu. Hermes Sahaf Kurucusu Ümit Nar yönetiminde yapılan müzayedede, satışa sunulan ilk eser, Filistinli yazar Adania Shibli'nin Filistin'de yaşanan drama okurlarını tanık ettiği 'Küçük Bir Ayrıntı' adlı romanı oldu. Müzayedede, 100'ün üzerinde eser yeni okurlarıyla buluştu.
İZKİTAP'ta 100. Yıl Özel Müzayedesi de düzenlenecek. Müzayedede, aralarında, Mustafa Kemal Atatürk'ün ıslak imzasını taşıyan mebus defteri, Nazım Hikmet'in Bursa Cezaevinde eşi Piraye'ye yaptığı 'Nazım, Bursa, Zevcem Pirayem' yazılı ahşap kalemlik, 1954 yılına ait 'İzmir'de Alınteri, Boyozcu, Kordon 1954ö' ıslak imzalı Ara Güler kaşeli fotoğraf, İzmir'in işgali sırasında ilk kurşunu sıkarak direnişi başlatan Gazeteci Hasan Tahsin'in de yer aldığı gazeteci, yazar, milletvekili Ahmed Rasim'e ithaflı ıslak imzalı fotoğrafın da olduğu birçok özel parça yer alıyor. Müzayede, 5 Kasım Pazar günü saat 15.00'te B Hol Fuaye Alanı'nda gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum