İzmir'de trafikte araç yumağı! 17 günlük kapanmada neden yapmadınız

Kemeraltı yağmurlama projesi kapsamında, tek şeride düşürülen Halit Ziya Bulvarı'ndaki çalışmalar nedeniyle, trafik felç oldu. Vatandaşlar, bu çalışmaların 17 günlük kapanmada neden yapılmadığını sordu.

İzmir'de trafikte araç yumağı! 17 günlük kapanmada neden yapmadınız
25 Mayıs 2021 - 13:07
Bahri Karataş (KHA) 

Vatandaşlar 15 dakikada gittikleri yolu araç yumağına dönen trafikten, ancak bir saatte güçlükle çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı bölgesinde aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarını önlemek ve bölgenin altyapısını güçlendirmek için yürüttüğü Birinci Etap Kuşaklama Altyapı Projesi kapsamında Halit Ziya Bulvarı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor. 

Altyapı çalışmaları nedeniyle dün (pazartesi) trafik akışının tek şeritten sağlandığı bulvarda emniyet tedbirleri doğrultusunda yeni düzenlemeye gidildi.

Dünden itibaren bir ay süreyle trafiğe kapalı kalacak Halit Ziya Bulvarı'ın tek şeride düşen yolu nedeniyle, trafikte yoğun araç sıkışıklığı meydana geldi. Mürsel Paşa ve Gazi Bulvarı' ndan Konak,Bornova ve  Alsancak yönüne gitmek isteyen sürücüler, büyük zoluklar yaşadı.Araç yoğunluğu nedeniyle, yollar kilitlendi. Sürücüler, kilitlenen trafik nedeniyle isyan etti. Aralarından dışarı çıktı,trafiğin açılmasını bekledi.Hasta taşıyan ambulanslar ve tramvay da yollarda zorluk yaşadı. Sürücüler on beş dakika da gittikleri  yolu,ancak 1 saate çıkabildi.Vatandaşlar, mademki böyle bir projenin olduğunu, neden 17 günlük tam kapanma döneminde çalışmalara başlanmadığını dile getirdi.

Yoğun trafiğe alışkın olmayan İzmirliler yaşanan sıkışıklığa tepkilerini sosyal medya aracığıyla dile getirdi. Vatandaşlar, “15 dakikalık yolu 1 saatte gidiyoruz, İzmir’de neler oluyor?” diyerek tepkilerini dile getirdi.SOYER’DEN AÇIKLAMA

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaşanan trafik yoğuyla ilgili gazetecilere konuştu. 

Başkan Soyer, “İzmir’deki 1 milyon araç sayısı 1 milyon 250 bine çıktı. Bu topu topuna 1,5 yıllık bir zaman diliminde oldu. Bu yoğunlukla ve durumla hiçbir kent başa çıkamaz. Pandemi nedeniyle insanlar, toplu taşıma araçlarını artık tercih etmiyor. Özel araçlar çıktıkları için böyle bir trafik yoğunluğu oluyor.  Trafik yoğunluğunu azaltmak için yeni yollar ve vaat ettiğimiz yol ve kavşak projeleri ile ilgili çalışma içerisindeyiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum