• Reklam

İzmir'de ihtiyacı olan aileler için kampanya

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için 'Bereket Hareketi' kampanyasını başlattı. Dünyanın her yerinden katılıma açık kampanyaya vatandaşlar da 'www.bizizmir.com' ve 'berekethareketi.izmir.bel.tr' üzerinden destek olabilecek.

İzmir'de ihtiyacı olan aileler için kampanya
04 Aralık 2022 - 12:18 - Güncelleme: 04 Aralık 2022 - 12:21

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için Bereket Hareketi kampanyası başlatıyor. 'Gelin bereketi paylaşarak çoğaltalım' sloganıyla yürütülecek kampanyayla gıdadan yakacağa kırtasiye malzemesinden üniversite öğrencilerine eğitim yardımına kadar birçok başlık altında destek verilecek. Kampanyaya vatandaşlar da 'www.bizizmir.com' ve 'berekethareketi.izmir.bel.tr' üzerinden destek verebilecek.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "İzmir'de bereketi paylaşarak çoğalttığımız büyük bir hareket başlatıyoruz. Bir sizden bir bizden, diyoruz. Yani sizlerden gelen destek miktarı kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak biz de kampanyaya katkı koyacağız. Böylelikle sizin desteğinizi iki katına çıkararak ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştıracağız" dedi. Bereket Hareketi ile ihtiyaç sahibi ailelere ve üniversite öğrencilere el uzatılacağını belirten Soyer, "Dayanışmamızdan titizlikle incelemeleri yapılan ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen hemşehrilerimiz faydalanacak. Temel ihtiyaçlar kapsamında gıda paketi, temizlik paketi, yakacak yardımı, ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize kırtasiye seti, bot, mont yardımı olacak. Üniversite öğrencileri için ise barınma ve maddi destek için dayanışmayı başlatıyoruz. Yurttaşlarımızın katkısıyla üniversite öğrencilerimizin bu zorlu günleri atlatmasını sağlayacağız. Sözün özü, biz, bildiğimiz ve daha önce geçtiğimiz bu yolları yine omuz omuza geçme kararı verdik. Umuyorum ki bu yolculuğun bereketi, tüm ülkemize yayılır" ifadelerini kullandı.

'DESTEK VER VE DESTEK AL'

Bereket Hareketi kampanyası 'Destek Ver' ve 'Destek Al' olarak iki modülde planlandı. 'Destek Al' bölümünde ihtiyaç sahibi aileler için 'temel ihtiyaç desteği' ile üniversite öğrencileri için 'maddi destek', 'sıcak yuva desteği' ve 'yurt başvurusu' sekmeleri bulunuyor. 'Destek Ver' sekmesinde ise yemek, gıda kolisi, temizlik paketi, ilköğretim ihtiyaç desteği ve öğrencilere destek seçenekleri yer alıyor. Üniversite öğrencilerine destek olmak isteyenler 'Maddi destek olmak istiyorum' ve 'Evimde yer vermek istiyorum' seçeneklerinden birini ya da her ikisini de seçebiliyor.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum