• Reklam

İzmir'de ev satma süresi 5 güne inecek

Emlakjet, acil nakde ihtiyacı olan ve evini satmak isteyen ev sahiplerine yönelik sunduğu "Jetsat Hızlı Konut Satma Hizmeti" çözümünü, İstanbul ve Ankara'nın ardından Antalya ve İzmir'de de hayata geçirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Emlakjet CEO'su Tolga İdikat, "Dört büyük ilde hizmet veren Jetsat, 5 iş günü içerisinde kolay ve güvenli ev satışına imkan sağlıyor" dedi.

İzmir'de ev satma süresi 5 güne inecek
17 Kasım 2021 - 11:57 - Güncelleme: 17 Kasım 2021 - 11:57

Emlakjet, ''acil nakit ihtiyacı olan ve evini satmak isteyen ev sahipleri" için İstanbul, Ankara ve Antalya'da sunduğu "Jetsat Hızlı Konut Satma Hizmeti" çözümünü gayrimenkul piyasasının önemli şehirlerinden biri olan İzmir'de de hayata geçirdiğini açıkladı. İzmir'deki evini satmak isteyen son kullanıcıların, web sitesinde bulunan Jetsat başvuru sayfasına ana sayfadan ulaşıp konut bilgilerini ilettikten sonra, 48 saat içinde teklifi alabildiği belirtilen açıklamada, "Emlakjet tarafından verilen teklifi kabul ettiği takdirde kullanıcılar, ev satışını toplam 5 günde gerçekleştiriyor. Yeni bir konut almak veya yatırım yapmak için mevcut mülkünü satıp acil nakit ihtiyacını karşılamak isteyen kullanıcılar, İstanbul ve Ankara'nın ardından İzmir ve Antalya'da da Türkiye'deki tek çevrimiçi hızlı konut alım hizmeti Jetsat'tan faydalanabilecek. Hizmetten sadece bireysel olarak evini satmak isteyenler değil, aynı zamanda şirketin binlerce emlak danışmanı da portföyleri için teklif alabiliyor" denildi.

EN ÇOK BUCA'DA KONUT ARANIYOR

Emlakjet verilerine göre İzmir'de en çok konut aranan ilçe Buca oldu. Bunu sırasıyla; Konak, Karşıyaka, Karabağlar ve Bornova ilçeleri takip ediyor.

"PANDEMİ DÖNEMİNDE İZMİR'DE KONUT TALEBİ 2 KATTAN FAZLA ARTTI"

JetSat'ın İzmir ve Antalya'da da hizmete girmesi ile ilgili olarak açıklama yapan Emlakjet CEO'su Tolga İdikat, "İzmir, Türkiye'nin en çok konut aranan ilk 3 şehri arasında, konut satışlarında ise İstanbul ve Ankara'dan sonra 3'üncü sırada yer alıyor. İzmir, gayrimenkul işlem hacmi bakımından Türkiye'nin en önemli şehirleri arasında 3'üncü sırada yer alıyor. Turizm ve sanayi faaliyetlerinin yanı sıra doğayla iç içe coğrafyasıyla yaşam alanı olarak daha sık tercih edilmesiyle İzmir şehrinin nüfusu yıllar içerisinde düzenli olarak artıyor. Pandemi döneminde de yazlık bölgelere talebin artışı ile bölgeye talep aylık ortalamada 2 kattan fazla artış gösterdi. Aynı zamanda bölgede diğer büyük illerde yaşanan fiyat artışı trendi 2021 yılı boyunca devam etti. Emlakjet Ekim ayı verilerine göre emlak satılık fiyatları yıllık yüzde 39, kiralık fiyatları ise yüzde 100 artış gösterdi" dedi.

Jetsat'ın yeni birçok il ile büyümeye devam edeceğini belirten İdikat, "Fiyatların yükselmeye devam ettiği, finansal teşviğin yüksek olmadığı dönemlerde hızlı nakit ihtiyacı olanlar için Jetsat önemli bir fırsat olacak. Jetsat ile yapılan işlemlerde, iş ortağımız üye ofisler aracılığıyla işlem yaparak üye ofislerimize de kazanç sağlıyoruz. Son kullanıcının acil nakit ihtiyacını çözerek, üye ofislerin işlem hacmini arttırarak gayrimenkul sektöründe önemli bir değer yaratımına öncü oluyoruz" şeklinde konuştu.

İZMİR'DE EV SATMA SÜRESİ 5 GÜNE İNİYOR

Hizmeti kapsamında teklif verilen evlerin kriterlerine ilişkin bilgi veren İdikat, "krediye uygun olması ve evin değeri 150 bin TL ve 1 milyon TL arasında olması gibi belli kriterlere uygun olması gerekiyor" dedi.

İdikat, satış süreci ile ilgili ise şu bilgileri paylaştı:

"Acil olarak satışı yapılması istenen evin bilgilerinin Jetsat üzerinden girilmesi durumunda gayrimenkulün bilgileri Emlakjet ekibine iletiliyor. Jetsat tarafından talep edilen bilgilerin sisteme girişi tamamlandıktan sonra maksimum 48 saat içerisinde satış yapmak isteyen emlak ev sahibine teklif gönderiliyor. Satış yapmak isteyen ev sahibinin teklifi kabul etmesinin ardından Jetsat ekibi evi ziyaret ediyor, bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek rapor hazırlıyor. Sonraki süreçte SPK lisanslı bir Gayrimenkul Değerleme Uzmanı tarafından gayrimenkulün satışında herhangi bir engel olup olmadığı tespit edilmesi ve teklifin satışı gerçekleştirecek ev sahibi tarafından uygun görülmesi durumunda, satın alma işlemleri Jetsat tarafından tamamlanıyor ve ödeme satışı gerçekleştiren ev sahibinin banka hesabına aynı gün içinde eft, havale ya da bloke çek yöntemi ile yapılıyor. Üstelik tüm işlemler sadece beş iş günü içerisinde tamamlanıyor."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum