• Reklam

İzmir'de çölyak ve fenilketonüri hastalarına 3 milyon TL'lik destek

İzmir'de çölyak ve fenilketonüri hastalarına gıda paketleri ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, bu yıl desteğini İzmir Şehir Kartı üzerinden sürdürecek. Toplam destek miktarı 3 milyon TL olarak belirtilirken, yurttaşlar ihtiyaçlarını İzmir Şehir Kartı ile anlaşmalı iş yerlerinden temin edebilecek.

İzmir'de çölyak ve fenilketonüri hastalarına 3 milyon TL'lik destek
08 Kasım 2023 - 17:16 - Güncelleme: 08 Kasım 2023 - 17:16

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ölyak ve fenilketonüri hastalarına gıda paketleri ulaştırmayı sürdürüyor. Bu kapsamda kentteki çölyak ve fenilketonüri hastaları, gereksinim duydukları glütensiz ve düşük proteinli gıda maddelerine dijitalleşme adımıyla ihtiyaç sahiplerine teslim edilen İzmir Şehir Kartı aracılığıyla ulaşabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen 'çölyak ve fenilketonüri desteği' kapsamında toplam 3 milyon TL'lik ilk ödeme İzmir Şehir Kartlara aktarıldı. 2023 yılı sona ermeden üç periyot içinde kartlarına bin 800'er lira yatırılacak olan çölyak ve fenilketonüri hastası yurttaşlar, anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş yapabilecek. Böylece hem çölyak ve fenilketonüri hastaları gerekli gıdaya daha kolay ulaşacak hem yerel iş yerlerinin kalkınması desteklenecek.

22 BİN KOLİ DESTEK SAĞLANDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2019'dan bugüne çölyak ve fenilketonüri hastalarına içinde un, makarna, tel şehriye, tarhana, tahıl gevreği, puding, kurabiye, yumurta ikamesi, pirinç ikamesi, yoğurt ikamesi, et köfte ikamesi, tavuk aromalı çorba, kraker, çikolata, irmik, gofret gibi gıda malzemelerinin bulunduğu 22 bin koli gıda paketi desteği sağladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum