İYİ Parti İzmir'de kriz büyüyor
  • Reklam

İYİ Parti İzmir'de kriz büyüyor: Bezircilioğlu ve Özlale arasındaki istifa şoku!

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale arasındaki gerginlik, parti kulislerinde görevden alma iddialarını gündeme getirdi.

İYİ Parti İzmir'de kriz büyüyor: Bezircilioğlu ve Özlale arasındaki istifa şoku!
10 Ocak 2024 - 14:36 - Güncelleme: 10 Ocak 2024 - 15:15
İYİ Parti İzmir teşkilatında, genel seçimlerin ardından ortaya çıkan iç çekişmeler hala devam ediyor. Son günlerde medyada sıkça yer alan haberlere göre, İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale ile İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu arasındaki gerilim, parti içinde önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

"SEN BANA SORMADAN, İSTİFASINI NASIL İSTERSİN, SEN KİMSİN!"

İddialara göre, İYİ Parti İzmir il teşkilatında görevli bir yönetici ile il başkan yardımcısı arasında yaşanan bir tartışma, tansiyonun yükselmesine neden oldu. Tartışmanın büyümesi üzerine söz konusu yönetici, il başkan yardımcısına saldırdı. Bu olayın ardından İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, il yöneticisinin istifasını talep etti. Ancak İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, Bezircilioğlu'na tepki göstererek, "Sen bana sormadan il yöneticisinin istifasını nasıl istersin, sen kimsin!" şeklinde rest çekti.

BEZİRCİLİOĞLU'NUN GÖREVİNE SON VERİLECEĞİ İDDİA EDİLİYOR
Özlale'nin bu tepkisi sonrasında, İYİ Parti Genel Merkezi'nin harekete geçtiği ve Bezircilioğlu'nun görevden alınması yönünde adımlar atıldığı iddia ediliyor. Genel Merkez'in, Özlale'nin gerilimi rapor etmesi üzerine Bezircilioğlu'nun görevine son verilmesini istediği belirtiliyor. Gelişmelerin ardından, İYİ Parti İzmir teşkilatında Bezircilioğlu'nun yerine geçmesi düşünülen ismin, teşkilatın büyük çoğunluğu tarafından 28. Dönem Milletvekili Adayı Öztürk Keskin olduğu ifade ediliyor. Keskin'in, İl Başkanı olarak atanmasıyla birlikte partinin içindeki gerilimin nasıl etkileneceği merak konusu olmaya devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum