• Reklam

İYİ Parti'de kurultay günü

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı bugün yapılacak. Meral Akşener'in yeniden aday olmayacağını açıkladığı kurultayda 4 aday genel başkanlık için yarışacak. Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'daki kurultaya seyirci alınmayacak.

İYİ Parti'de kurultay günü
27 Nisan 2024 - 10:26

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından olağanüstü kurultay kararı alan İYİ Parti'de yeni genel başkan belli oluyor.

4 ADAY BAŞKANLIK İÇİN YARIŞACAK

5. olağanüstü kurultayda Koray Aydın, Müsavat Dervişoğlu, Tolga Akalın ve Günay Kodaz yarışacak.

AKŞENER ADAY DEĞİL

Tekrar aday olmayacağını açıklayan Akşener'in konuşması veda niteliğinde olacak.

İYİ Parti kurultayında 1302 kayıtlı delege oy kullanacak.

SEYİRCİ ALINMAYACAK

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da gerçekleşecek kongreye seyirci alınmayacak.

Organizasyon komitesi bu karara ilişkin adaylardan gelen eleştirilere salon kapasitesini işaret ederek yanıt verdi.

Dışarıdan müdahale olduğu iddialarına da "İYİ Parti, bugüne kadar hiçbir makam, merci, kurum veya kuruluşun vesayetine veya müdahalesine müsaade etmemiştir, etmez." cevabı verildi.

Genel başkan adaylarından Müsavat Dervişoğlu NTV yayınında partide kendisini birleştirici güç olarak gördüğünü söyleyerek" Ben emanetçi olacak karakterde değilim, Sayın Akşener de öyle bir zihniyette değilim." ifadesini kullanmıştı.

Koray Aydın ise Sözcü'ye yaptığı açıklamada, seçime tek başına girilmesi kararını eleştirerek "Bu zaferin içinde biz de olacaktık." dedi.

Aydın, partiden istifa edenlerle temas halinde olduğunu belirterek genel başkan seçilmesi halinde hepsinin geri döneceğini söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum