• Reklam

İTO, 'Türkiye akreditasyon birinciliği' gururunu yaşıyor

İZMİR Ticaret Odası (İZTO), üyelerine kaliteli hizmet vermek için yaptığı çalışmaların karşılığını alarak 'Türkiye akreditasyon birincisi' oldu.

İTO, 'Türkiye akreditasyon birinciliği' gururunu yaşıyor
11 Eylül 2022 - 12:21 - Güncelleme: 11 Eylül 2022 - 12:22

Akreditasyon sistemi denetiminden geçen oda borsalar, sertifikalarını Ankara TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törenle aldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen törene; Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, oda borsa başkanları ve üst düzey çalışanları katıldı. Türkiye'deki tüm ticaret odaları arasında 1'inci olan İzmir Ticaret Odası'nın ödülünü, İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Adil Özyiğit, İZTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa Tanyeri ve İZTO Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon Yönetmeni Pelin Alşan, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Akreditasyon Kurul Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz'dan aldı.

'ODA VE BORSA CAMİASI DÖNÜŞÜMÜN ÖNCÜSÜ OLMALI'

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu söz konusu sertifikanın oda ve borsaların verdiği hizmetin bir belgesi olduğunu ifade ederken, "Akreditasyon denetim sürecini başarıyla tamamlayan 150 oda ve borsamız akreditasyon sertifikalarını aldı. Dünya bir değişim ve dönüşümden geçiyor. TOBB ve oda-borsa camiası olarak bu değişim ve dönüşümün öncüsü olmak zorundayız. Akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsalarımız kendilerini geliştiriyor. Akredite oda ve borsalarımız 30'dan fazla ülkenin odaları ile proje yürütüyor. Şu an 365 oda ve borsadan 278'i akredite edildi, 35'inin de süreci devam ediyor. Hedefimiz; tüm oda ve borsaların akredite olmasını sağlamak" dedi.

'DENETİMLER BAĞIMSIZ DENETÇİ KURULUŞ TARAFINDAN YAPILDI'

Akreditasyon denetimlerinin, TOBB adına bağımsız denetçi kuruluş 'Türk Loydu' tarafından yapıldığını belirten İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, "Yapılan denetim, 'Temel Yeterlilikler' ve 'Temel Hizmetler' başlıkları altında yer alan toplam 13 alt başlık ve bu başlıklarla ilişkili 103 maddede odamızın faaliyetlerinin değerlendirilmesiyle gerçekleşti. Denetim sonucunda odamız bir önceki denetime göre puanını yükselterek ülkemizdeki Ticaret Odaları arasında en yüksek puanı alan oda oldu" diye konuştu. Yeni projelerle İzmir'i ve İzmir Ticaret Odası'nı ileriye götürmeyi hedeflediklerini ifade eden Özgener, üyelere en kaliteli hizmeti vermek, taleplerini hayata geçirmek ve sorunlarını çözmek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. (DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum