• Reklam

İtfaiye ekipleri Ortaca'da hastane personeline yangın eğitimi verdi

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Ortaca Devlet Hastanesi'nde görevli personele temel yangın bilgisi, yangın önleme ve söndürme teknikleri eğitimi verildi.

İtfaiye ekipleri Ortaca'da hastane personeline yangın eğitimi verdi
02 Ağustos 2022 - 14:42 - Güncelleme: 02 Ağustos 2022 - 14:44

Muğla Büyükşehir Belediyesi kurum ve kuruluşlara verdiği yangın eğitimlerini sürdürüyor. Son olarak gelen talep üzerine Ortaca Devlet Hastanesi Acil Durum Ekipleri'ne temel yangın bilgisi, yangın önleme ve söndürme teknikleri eğitimi verildi. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından verilen eğitimde, yangının çeşitleri, nedenleri, sınıfları, oluşum safhaları, etkenleri anlatıldı. Eğitimde ayrıca bina yangın ekiplerinin oluşturulması ve ekiplerin görevleri, yangın söndürme cihazlarının kullanılması, bakım ve kontrolleri, yangın anında hareket tarzı, yangın ihbar usulleri ve sonrası yapılacaklar uygulamalı olarak gösterildi.

Yangın eğitiminde ayrıca hastanelerde meydana gelen yangınlara da değinilerek yangın öncesi ve esnasında yapılması gerekenler, yangın anında nasıl hareket edileceği, hangi sınıf yangına ne tür söndürme maddesiyle müdahale edileceği ve ekip çalışması gibi konular da aktarıldı.

Hastane yetkilileri, bu eğitim ve tatbikat programları sayesinde yangının tehlikelerini öğrendiklerini belirtip, emeği geçenlere teşekkür etti. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum