• Reklam

Haydi çocuklar; hikaye yarışmasına

Ayvalık Belediyesi Çağdaş Yaşam Türkel Minibaş Gençlik ve Çocuk  Kütüphanesi’nin Nejat Hürbaş Hikaye Yarışması’na son başvuru tarihi 16 Aralık’a kadar uzatıldı.

Haydi çocuklar; hikaye yarışmasına
28 Eylül 2022 - 11:20

Ayvalık Belediyesi Çağdaş Yaşam Türkel Minibaş Gençlik ve Çocuk  Kütüphanesi’nin iki ayrı kategoride ikinci kez düzenlediği; Nejat Hürbaş Hikaye Yarışması’na son başvuru tarihi 16 Aralık’a kadar uzatıldı.
6, 7 ve 8’inci sınıflar için “Deniz Vefakar Bir Dosttur” 3,4 ve 5’inci sınıflar için ise “Çocukluğumuzun Güzel Dünyası: Mahallemiz” yarışma konusu olarak belirlendi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, çocuklardan yoğun bir katılım beklediğini belirtti. Ergin, uzun bir sahile sahip olan, yaşamını deniz kıyısında geçiren insanların iç içe yaşadığı bu iklimde çocukların anlatacakları ve yazacakları birçok hikayenin bulunduğunu söyledi.
Öğrenciler yarışmaya okulları aracılığıyla veya bireysel olarak katılabilecek. İsteyenler ise şartnameyi, [email protected] adresinden temin edebilecek. Birinciye bin, ikinciye 750, üçüncüye 500, birinci ve ikinci mansiyona 250 Türk lirasıödül verilecek olan yarışmanın seçici kurulu Adnan Saracoğlu, AytülAkal, Erdem Seçmen, Fatih Erdoğan ve Gülten Dayıoğluisimlerinden oluştu. Yazıların son gönderim tarihi 16 Aralık 2022, seçici kurul tarafından değerlendirilmesi ve sonuçların açıklanması 30 Aralık 2022 ve ödül töreni 14 Ocak 2023’de gerçekleştirilecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum