Güzel Sanatlar Fakültesi'ne 3 bin 350 başvuru

  DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi'nde özel yetenek sınavı heyecanı başladı. DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'ne girmek için düzenlenen özel yetenek sınavına 3 bin 350 aday öğrenci başvuru yaptı.  

  Güzel Sanatlar Fakültesi'ne 3 bin 350 başvuru
  09 Ağustos 2022 - 14:57 - Güncelleme: 09 Ağustos 2022 - 14:58

  DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde özel yetenek sınavı heyecanı başladı. 8-12 Ağustos tarihlerinde DEÜ'nün çeşitli yerleşkelerinde gerçekleştirilen özel yetenek sınavlarına olan başvuru sayısı rekor düzeye ulaştı. Geçtiğimiz yıl bin 300 başvurunun yapıldığı özel yetenekleri sınavlarına bu sene ise 3 bin 350 aday öğrenci başvurdu. DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'ne girmek için yazılı ve sözlü sınavlara giren aday öğrenciler teorik ve teknik becerilerini gösterdi, jüri önünde eğitim görmek istedikleri alanlarda yeteneklerini sergiledi. Grafikten sahne sanatlarına, modadan oyunculuğa kadar 22 alanda düzey ve yeterliliklerini gösteren aday öğrenciler, büyük bir heyecan yaşadı. 12 Ağustos'a kadar kendilerini bekleyen zorlu yetenek sınavlarına girecek aday öğrencilerden 277'si, uluslararası düzeyde tercih edilen, çağdaş yaklaşımlarla eğitim programları sunan DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuma imkanı yakalayacak. Eğitim görmek istedikleri alanlarda farkındalıklarını ve donanımlarını gösterebilen başarılı öğrenciler, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde aldıkları teorik ve uygulamalı derslerle becerilerini ve sanattaki yetkinliklerini geliştirme fırsatı yakalayacak.

  '22 ANA SANAT DALI BULUNUYOR'

  Aday öğrencilerin DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'ne olan yoğun ilgisini değerlendiren DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Öztuna, "Fakültemizin, bilimsel ve sanatsal etkinlikleriyle, ülkemize ve dünya kültürüne sağladığı katkılarla bir marka olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özel yetenek sınavına olan ilgiyi de bu bağlamda değerlendirebiliriz. Araştırma Üniversitemiz oldukça büyük bir üniversite, fakültemiz de aynı şekilde. Fakültemiz kurulduğu tarihten bu yana çok değerli akademisyenlere ev sahipliği yapmış, çok kıymetli isimler yetiştirmiştir. DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde 22 ana sanat dalı bulunuyor. Başvuru sayıları bu bağlamda değerlendirildiğinde çok da sürpriz saymayabiliriz. Kazanacak öğrencilerimiz, çok büyük ve güzel bir fakülteye geldiklerini bilsinler. Araştırma Üniversite'mizin akademik ve sosyal imkanlarının çok geniş olduğunu söyleyebilirim. Kazanacak olan öğrencilerimize şimdiden yeni eğitim-öğretim yıllarında başarılar diliyorum" dedi.(DHA)


  YORUMLAR

  • 0 Yorum