Gönüllü kan bağışçısı kazanılması için protokol imzalandı

  İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi arasında gönüllü kan bağışçısı kazanılması ve kan bağışçısı olma konusunda bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesiyle ilgili iş birliği protokolü imzalandı. Törende konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi "Türk Kızılay'ımızla birlikte 30 ilçemizde 'İzmir'e Kan Gelecek" sloganı ile harekete geçiyoruz. Kan bağışı, yaşamları kurtarmak için elimizdeki en güçlü araçlardan biridir" dedi.

  Gönüllü kan bağışçısı kazanılması için protokol imzalandı
  12 Ekim 2023 - 15:23 - Güncelleme: 12 Ekim 2023 - 15:25

  İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi arasında gönüllü kan bağışçısı kazanılması ve kan bağışçısı olma konusunda bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi için iş birliğine gidildi. Bu kapsamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde törenle protokol imzalandı. Protokol imza törenine İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Türk Kızılay Ege Merkezi Müdürü Barış Dolaş katıldı. İlgili protokolün ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçılarından karşılanması ve kan bağışı bilincinin toplumda yaygınlaştırılabilmesi amacıyla imzalandığı belirtildi. Ayrıca, protokolle, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde, İzmir'de bulunan tüm okul ve kurumlarda kan bağışının önemini ve hayat kurtarıcı olduğunun vurgulanıp, öğrencilerin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmeye yönelik planlanacak çalışmaların genel ve temel esaslarının belirlenmesini de amaçlandığına dikkat çekildi.

  'İZMİR'E KAN GELECEK' SLOGANI İLE HAREKETE GEÇİYORUZ'

  Protokol imza töreninde söz alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "Biliyoruz ki kan bağışı acil değil sürekli bir ihtiyaçtır ve devamlılığını sağlamak elzemdir. Muadili olmayan bu hayati sıvının bağışında bulunmak, insani bir ödevdir ve hepimizin katkıda bulunabileceği bir sorumluluktur. İzmir eğitim ailesi olarak bu hassasiyetimizi toplumun her kesimine ulaştırmak, çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren kan bağışının hayati önemi noktasında bilinçlendirmek istiyoruz. Onlara, kan bağışının ne kadar değerli olduğunu öğretmek, insanlığa nasıl katkı sağlayabileceklerini göstermek için örnek olmak istiyoruz" deadi.

  Bu minvalde Türk Kızılay'ımızla birlikte 30 ilçemizde 'İzmir'e Kan Gelecek" sloganı ile harekete geçiyoruz' diyen Yahşi, şöyle devam etti:

  "Kan bağışı, yaşamları kurtarmak için elimizdeki en güçlü araçlardan biridir. Bir araya geldiğimizde, büyük bir fark yaratabiliriz."(DHA)


  YORUMLAR

  • 0 Yorum