Genç sporcu taekwondoda Balkan Şampiyonu oldu
  • Reklam

Genç sporcu taekwondoda Balkan Şampiyonu oldu

Bornova Belediyespor Kulübü’nün spor okulları altyapısından yetişen Bekir Osmanoğlu Bosna Hersek’te gerçekleşen Taekwondo Balkan Şampiyonası’nda 51 kilo da Gençler Balkan Şampiyonu oldu. Tesisleşme ve alt yapı olmak üzere spor alanında önemli çalışma ve yatırımlar yaptıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu gurur hepimizin” dedi.

Genç sporcu taekwondoda Balkan Şampiyonu oldu
29 Kasım 2023 - 11:34 - Güncelleme: 29 Kasım 2023 - 11:35
24-25 Kasım tarihlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen Balkan Taekwondo Şampiyonası’nde gençler kategorisinde Milli Takım sporcusu olarak mücadele eden Bekir Osmanoğlu Bornova’nın gururu oldu. Genç sporcu iki gün süren şampiyonada 51 kilo da birincilik kürsüsüne çıktı.

 

En çok madalya Türkiye’nin

Türkiye, 23. Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda gençler kategorisinde 20 sporcu ile temsil edildi. Taekwondo Genç Milli Takımı, 20 sporcuyla temsil edildiği şampiyonanın gençler kategorisinde 10 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 15 madalya elde etti. Türk sporcular büyükler, gençler ve yıldızlar olmak üzere tüm kategorilerde 23 altın, 12 gümüş, 24 bronz olmak üzere toplam 59 madalya kazandı. Türkiye, şampiyonada en çok madalya kazanan ülke oldu.

 

Bu gurur hepimizin

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Belediyesi olarak başta tesisleşme ve alt yapı olmak üzere pek çok dalda önemli çalışma ve yatırımlar yaptıklarını söyledi. Asıl amaçlarının çocuklara ve gençlere sporu sevdirmek,  yediden yetmişe tüm Bornovalıların uygun şartlarda spor yapmasını sağlamak olduğunu belirterek, “Bu anlamda yarışmadan ziyade yetiştiricilik bizler için öncelik olsa da böylesi başarılar hizmet yolunda motivasyonumuzu arttırıyor. Bu gurur hepimizin. Diğer genç sporcularımıza örnek olması dileğiyle başarılı sporcumuzu, emek veren antrenörlerimizi ve ailesini kutluyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum