• Reklam

Gaziemir Adayı Ünal Işık, "Doğalgazı olmayan ev kalmayacak"

CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık Beyazevler ve Dokuz Eylül Mahalleleri’nin kesiştiği Dudu Çınar Mevkii’nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi. Altyapı ve imar sorunlarının hızlı bir şekilde çözüleceğini müjdeleyen Işık, “Doğalgazı olmayan ev kalmayacak. Görevim süresi içinde Gaziemir’in tüm mahallelerine bu hizmeti getireceğiz” dedi.

Gaziemir Adayı Ünal Işık, "Doğalgazı olmayan ev kalmayacak"
01 Mart 2024 - 10:44
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Sivil toplum kuruluşlarından hemşehri derneklerine, iş dünyasından kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine kadar birçok kesimle buluşan Işık mahallelerdeki talepleri yerinde alıyor. Saha çalışmaları kapsamında Dudu Çınar Mevkii olarak bilinen Dokuz Eylül ve Beyazevler Mahalleleri’nin kesişim noktasında yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen Işık 1 Nisan sonrası odaklanacağı yerlerin en başında bu bölgenin geldiğini ifade etti.Kalabalık vatandaş kitlesi tarafından karşılanan Işık, 10 yıllık meclis üyeliği süresince yaşadığı deneyimleri ‘birikim’ olarak nitelendirirken Gaziemir’i belediye başta olmak üzere tüm kurumlarıyla yakından tanımanın yeni dönemde kendisi için büyük avantaj olacağını söyledi. Bölgede yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen Işık, halkın talebi olan doğalgaz konusuna eğileceklerini anlattı. Işık, “Gaziemir ilçemizde birçok sorunlu yerleşim yeri bulunuyor. Altyapı konusunda eksiklerimiz var. Hızlı göç ve imar konularındaki eksiklikler zamanla önemli bir sorun haline gelmiş. Gaziemir Belediyesi yeni dönemde İzmirgaz ile koordineli çalışarak her yere doğalgazın ulaşmasına öncülük edecek. Hedefimiz görev sürem boyunca Gaziemir’de doğalgazın ulaşmadığı konutun kalmamasıdır” diye konuştu.

İMAR SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Işık, imar planı ve kentsel dönüşüm konusunun da altını çizdi. Dudu Çınar Mevkii’nde yaşayan vatandaşların taleplerini yakından takip ettiğini söyleyen Işık, “İmar planlarında yeniden bir düzenleme yapacağız. Muhtarlığımız vasıtasıyla vatandaşlarımızın taleplerini biliyorum. Sizlerin temsilcisi olan muhtarımız bize konuları anlattı. Halka rağmen burada hiçbir şey yapılmayacak. İstenilmeyen, kabul görmeyen hiçbir konuyu belediyecilik konusunda vatandaşın önüne getirmeyeceğiz. En kısa sürede planlama ve imar konusunu da çözüme kavuşturacağız” dedi.TAZİYE EVLERİ YAPILACAK

Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki illerden göç ederek Gaziemir’e yerleşen vatandaşların yaşadığı mahalle ve bölgelerden kendisine “taziye evi” talebi geldiğini anlatan Işık bu konuda gerekenlerin hızlıca yapılacağını söyledi. Işık, “ Doğum kadar insan hayatında ölümler de çok önemli dönüm noktalarıdır. Bir vesileyle hayatlarını kaybetmiş, bu dünyadan göçüp gitmiş insanlarımızın acılarını paylaşacağız. İyi günde kötü günde beraber olmanın gereği olan her türlü dayanışmayı birlikte yaşayacağız. Taziye evleri ve cenaze sonrası hizmetlerimizin geliştirilmesi konusunda belediyelerimize büyük görevler düşüyor. Bu hassas konuda, mahallelerimizin uygun yerlerine evlerimizi açacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum