Futbolda yeni dönem! MHK'ya ilk kadın başkan

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Merkez Hakem Kurulu'nun yeni başkanıyla ilgili kararını verdi. Büyükekşi, Lale Orta isminde karar kıldı.

  Futbolda yeni dönem! MHK'ya ilk kadın başkan
  29 Ocak 2023 - 14:03

  Sabri Çelik'in istifasının ardından yeni Merkez Hakem Kurulu Başkanı'nın kim olacağı merakla beklenmeye başlandı.

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, geride kalan hafta için eski hakemlerle önemli görüşmeler yaptı. Riva'da Lale Orta, Cüneyt Çakır ve MHK'nın eski başkanı Kuddusi Müftüoğlu ile görüşen Mehmet Büyükekşi, bu görüşmelerin ardından Lale Orta' isminde karar kıldı.

  Hafta başından açıklanacak

  Yayıncı kuruluşta sezon başından bu yana beIN Trio programında maçlardaki tartışmalı pozisyonları yorumlayan Türkiye'nin ilk kadın hakemi Lale Orta, son programına çıkacak ve hafta başında yeni görevinin başına geçecek.

  Çakır ve Aydınus'un hakkı yok

  Bu arada ilerleyen zamanda MHK başkanlığı ve yönetim için yakıştırılan Cüneyt Çakır ile Fırat Aydınus'un talimat gereği bu hakları şimdilik yok.

  Faal hakemlik dönemleri ve son görevlerinden bu yana 1 yıl dolmadan MHK yönetime aday olamayan Çakır ve Aydınus sonraki yıllarda görev alabilecek.

  İlk kadın MHK Başkanı olacak

  Öte yandan Lale Orta, Merkez Hakem Kurulu'nun ilk kadın başkanı olacak. Mehmet Büyükekşi'nin göreve gelmesiyle birlikte kadın yöneticiler TFF yönetiminde daha çok görev almaya başlamıştı.

  MHK'nin başına da kadın bir yönetici getiren Büyükekşi ve yönetimi, tarihte bunu ilk kez yapan yönetim olacak.


  YORUMLAR

  • 0 Yorum