• Reklam

Filiz Başkan seçim gündemini anlattı "istikrar ve aynı kararlılıkla..."

TELE 1 ekranlarında yayınlanan Ege Saati Programında Gazeteci Nurettin Sönmez’in konuğu olan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Efes Selçuk’ta hayata geçen sosyal belediyecilik projelerini anlattı.

Filiz Başkan seçim gündemini anlattı "istikrar ve aynı kararlılıkla..."
05 Şubat 2024 - 11:07
Geride kalan beş yıllık görev süresini çalışmayla, azimle, mücadeleyle ve kararlılıkla geçen bir zaman dilimi olarak değerlendiren Filiz Başkan; “5 yıl boyunca Efes Selçuk’u bütün değerleriyle birlikte koruyup kollamaya kendimizi adadığımız,  eksikliklerini kapatmaya çalıştığımız ve aynı zamanda da Efes Selçuk’u hayalini kurduğumuz bir noktaya getirmek için adımlarımızı atmaya başladığımız bir dönemdi”  dedi.


BÜTÇEMİZİN ÜSTÜNDE İŞLER ÇIKARDIK

Yol çalışmaları, çevre düzenlemeleri ve park çalışmalarından bahseden Filiz Başkan; “En başında “Yürünmez yollarda yürüyeceğiz” demiştik. Ana arterler başta olmak üzere kentin dört bir yanında çok ciddi metrajlarda yol çalışması yaptık. Sonrasında çevre düzenlemelerine çok ciddi olarak emek sarf ettik. Çocukların oyun parklarından tutun da Efes Müzesi önü ve Ahmet Ferahlı Parkı’nın düzenlenmesine, tüm çevre düzenlemelerine kadar aslına bakarsanız çok büyük efor sarf ederek ve bütçemizin çok daha üstünde işler çıkarmanın da gururunu yaşıyoruz” dedi.


4 GÜNDE 100 BİN ZİYARETÇİ

5 yıllık süreç içerisinde Pamucak Sahili’nde düzenlenen festivallere değinen Filiz Başkan, festivallerin yerel ekonomiye ciddi katkı sağladığına dikkat çekerek; “Efes ve Selçuk bütünlüğünü sağlamak bizim için çok kıymetliydi. Pamucak’ın Efes Selçuk’un bir cevheri olduğunu göstermek bizim için çok önemliydi. Festivaller bunun için önemli kriterlerden birisiydi ki bahsettiğimiz Pamucak’ta yapmış olduğumuz o festivalle geçen sene girdi çıktılarla birlikte 4 gün içerisinde 100 bine yakın ziyaretçi ağırladık” dedi.
2019 sonrasında ortaya çıkan pandemi, deprem ve ekonomik krizin farklı bir belediyecilik anlayışı ortaya çıkardığını belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk Çocuklar için Gıda Dayanışması, köylerde yaşayan öğrencilerin merkezdeki okullarına ulaşımlarının sağlanması gibi projelerin yanı sıra anne karnındaki bebekten, yetişen çocuktan ev kadınından çiftçisinden turizmcisine kadar dört bir yandan kenti hem koruyup hem kollayıp hem de geliştirmek adına ciddi adımlar atmak adına değerli olduğunu ifade etti.


 BİRLİKTE ADIM ATACAĞIMIZA EMİNİM

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili değerlendirme yapan Filiz Başkan; “Kentteki bütün dinamiklerle birlikte ne yapacağımızı bildiğimiz için o kent ittifakını kurabilmeyi başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. O anlamda Efes Selçuk’u bir adım daha öteye götürmekle ilgili bir seçime gireceğiz. Efes Selçuk halkının en kıymetli özelliği dikkatlidir ve bu dikkat dâhilinde de esnafın para kazandığını, Efes Selçuk’un ne kadar tanınır hale geldiğini ve dayanışmanın, kente ve kentliye sahip çıkmanın ne kadar kıymetli olduğunu,  Efes Selçuk’un turizmiyle, kültürüyle, tarımsal kalkınmasıyla ne kadar değerli olduğunu zaten biliyordu ve bunların üzerine giden bir Belediye Başkanı gördüklerini umut ediyorum. O anlamda tercih meselesi değil ama devam meselesi ise tam yol ileri ise,  istikrar ise hep birlikte adım atacağımıza eminim. Partili ya da partisi hiç önemli değil Efes Selçuk halkı adına söylüyorum. Efes Selçuk asla vazgeçilmeyecek kadar kıymetli bir kent ve hiçbir değerinden ve insanından asla vazgeçmem” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum