• Reklam

Feribot seferleri ertelendi, boğaz trafiğe kapatıldı

Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçesine bugün yapılması planlanan feribot seferleri, Kuzey Ege'deki olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Feribot seferleri ertelendi, boğaz trafiğe kapatıldı
11 Kasım 2023 - 12:09 - Güncelleme: 11 Kasım 2023 - 16:05

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, Kuzey Ege Denizi'ndeki olumsuz hava şartları nedeniyle feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Buna göre; Geyikli-Bozcaada ile Kabatepe-Gökçeada hattında bugün planlanan seferler yapılmayacak.

BOĞAZ, GEMİ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Çanakkale Boğazı etkili olan fırtına nedeniyle kuzey ve güney yönden gemi trafiğine kapatıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Çanakkale Boğazı gemi trafiği, saat: 12.15 itibariyle olumsuz hava koşulları (fırtına) nedeniyle çift yönlü geçici olarak askıya alındı" ifadelerine yer verildi.

ÇANAKKALE-ECEABAT HATTINDAKİ FERİBOT SEFERİ İPTAL EDİLDİ

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, boğazda etkili olan fırtına nedeniyle Çanakkale-Eceabat hattında saat 14.00'te yapılması planlanan feribot seferinin iptal edildiğini duyurdu.

Öte yandan etkili olan fırtına nedeniyle Çanakkale-Eceabat hattında sefer yapan Şehit Ömer Halis Demir isimli feribotun boğazı geçişi sırasında şiddetli rüzgar ve dalgalarla mücadelesi görüntülendi.

BOĞAZ HATTINDAKİ TÜM FERİBOT SEFERLERİ DURDURULDU

Çanakkale'de etkili olan fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, boğazda etkili olan fırtına nedeniyle Çanakkale-Kilitbahir, Çanakkale-Eceabat ve Lapseki-Gelibolu hatlarındaki feribot seferlerinin geçici süreyle durdurulduğunu duyurdu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum