• Reklam

Emniyet Müdürü Aydın, İYİ Parti'den Bornova başkan aday adaylığını açıkladı

İYİ Parti Bornova Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Yaşar Aydın, Bornova'da ve İzmir'de 'ceketimi koysam kazanırım' anlayışı olduğunu öne sürdü. Aydın, "Kaldırımları işgalden kurtarılmış, sokakları temiz bir kent sunacağız. Çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve engellilere pozitif ayrımcılık sağlayacağız. Çözüm odaklı çalışacağız" dedi.

Emniyet Müdürü Aydın, İYİ Parti'den Bornova başkan aday adaylığını açıkladı
26 Ekim 2023 - 19:47 - Güncelleme: 26 Ekim 2023 - 19:48

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenleyen Yaşar Aydın partisinin Bornova Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Sakaryalı olduğunu ifade eden evli ve 4 çocuk sahibi Yaşar Aydın birinci sınıf emniyet müdürü olduğunu ve çeşitli illerde görev yaptığını kaydetti. İzmir'i çok sevdiğini dile getiren Aydın, Bornova Belediyesi'nde çeşitli kademelerin ardından başkan danışmanı olarak çalıştığını ekleyip, "Hizmet etmek için aday oldum. Yerel yönetimler vatandaşına dokunan bir hizmeti gerektiriyor. Bahçeyi, balkonu kirleten güvercinden tutun, gece uyurken rahatsız eden sivrisineğe kadar her konunun şikayeti belediyeye yapılır. Emniyet ve belediye olarak Bornova'da çok çalıştım. Bornova'yı tanıdım, Bornova beni tanıdı. Yönetim için bölgeyi tanımak büyük bir avantajdır. Şayet aday olursam ve seçilirsem Bornova'ya yeni gelmiyorum, geri geliyorum" dedi. Bornova'nın Türkiye'nin birçok ilinden büyük bir yer olduğunun altını çizen Aydın, 45 mahalle, 4 bin 27 sokak, 83 cadde, 45 köye sahip ilçede dört sanayii sitesi bulunduğunu hatırlatarak, "Bunun yanında üniversite şehri olması kentin değerini ve yöneticilerin kalitesini arttırıyor. Yerel yöneticilerin Bornova'ya layık hareket etmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

'ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞACAĞIZ'

Göreve gelmesi halinde hayata geçirmeyi istediği planlardan da bahseden Aydın, bürokratik engellemelere son vereceğini söyledi. Şikayetlerin vatandaşların memnuniyetsizliğinden kaynaklandığını anlatan Aydın, hedefinin şikayet merkezi yapmak yerine hiç şikayetin olmadığı bir belediye olduğunu belirtip şöyle devam etti: "Kötü alışkanlıkların pan zehiri olan spor ve sanata çok önem vereceğim. Terörle mücadelede çalışan biri olarak, sporcu ve sanatçı terörist görmüyorum. Geleceğimiz olan gençlere spor ve sanatla katkı sağlayacağız. Kaldırımları işgalden kurtarılmış, sokakları temiz bir kent sunacağız. Çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve engellilere pozitif ayrımcılık sağlayacağız. Çözüm odaklı çalışacağız."


YORUMLAR

  • 0 Yorum