Emniyet Müdürü Alper'e büyük destek

Yaptığı uyuşturucu operasyonunun adına 'Andımız' adı verdiği için DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun istifa etmesini istediği, Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper'e destek çığ gibi. DEVA'lı Yeneroğlu'na DEVA Partisi Trabzon teşkilatı bile tepki gösterdi. Sosyal medyada da #MetinAlperyalnızdegildir başlığıyla destekler sürüyor.

Emniyet Müdürü Alper'e büyük destek
19 Mart 2021 - 15:15

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Trabzon'da uyuşturucu operasyonu sırasında “ Andımız” mesajı vermesi üzerine Trabzon Emniyet Müdürü Alper’i hedef almıştı.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun, Trabzon halkı tarafından sevilen Alper’i hedef almasına DEVA Partisi Trabzon teşkilatı tepki gösterdi.

Yeneroğlu, DEVA Partisi'ni karıştırdı 
61 Saat'te yer alan habere göre, DEVA partisinin Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek, Yeneroğlu’nun görüşlerine katılmadıklarını söyleyerek, "Metin müdürümüzü il başkanı olmadan önce şahsen görüşmüşlüğümüz var. Kendisi, Trabzon halkının sevdiği ve benimsediği bir isim. Bu açıklama, Mustafa beyin kendi kişisel açıklaması. Biz Metin müdürümüzü severiz. Trabzon halkınını sevmesi, bizim sevgimiz için yeterlidir. Bu açıklamalara katılmıyoruz” dedi.

Ne olmuştu?

DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, Trabzon Emniyet Müdürlüğü tarafından operasyonla ele geçirilen kurşunlarla 'Andımız' yazılmasını eleştirerek, "Trabzon Emniyet Müdürü acilen görevden alınmalıdır." dedi.Trabzon Emniyet Müdürlüğü haberlerin ardından, il merkezinde gençleri ve çocukları tehlikeye atan uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında "Andımız Var" adıyla günler öncesinden operasyon planlandığı belirtti. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu operasyon 16 Mart 2021 tarihinde il merkezinde 5 ayrı adreste eş zamanlı gerçekleşmiş ve 4 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Operasyonda muhtelif miktarda da uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Operasyon sonrası kamuoyuna ele geçirilen malzemelerin sergilendiği sırada daha önce planlanan 'Andımız Var Operasyonu' kapsamında yazılan 'Andımız' yazısının, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun kararıyla zaman olarak örtüşmesi tamamen tesadüftür. Kamuoyunun böyle bir karardan haberdar olduğu bir zaman diliminde, kararla hiç ilişkisi olmayan 'Andımız Var' operasyonun Danıştay kararı ile ilişkilendirilmesi ve farklı anlamlar yüklenmesi doğru değildir."

Açıklamada, Trabzon Emniyet Müdürlüğünün milletin huzur ve güvenliğini sağlamak için hukukun üstünlüğüne inanarak, yasaların yüklediği sorumluluk çerçevesinde görevini yerine getirmeye devam edeceği kaydedildi.

METİN ALPER KİMDİR?

1970 yılında Konya'da doğan Metin Alper, 1992'de Polis Akademisi'nden mezun oldu. İlk olarak Ardahan ilinde Özel Harekat Şube Müdür vekili olarak göreve başladı. 1996-1998 yılları arasında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev yaptı.

ÖZEL HAREKATÇI MÜDÜR

1998 yılında Osmaniye Emniyet Müdürlüğüne atanan Alper, Osmaniye'de Özel Hareket Şube Müdürlüğü'nde görev aldı. 1999 yılında Misyon Koruma Sınavını kazanarak T.C. Bişkek Büyükelçiliğinde 2002 yılına kadar Ataşe olarak görev aldı. 2002 yılından itibaren Osmaniye ilinde sırayla Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdür Vekili, Personel Şube Müdür Vekili, Asayiş Şube Müdürü ve en son olarak da Kadirli ilçe Emniyet Müdürlüğü görevi yaptı.

DUNFORD DANIŞMANLIĞI

Alper buradaki görevinden sonra 2007 yılında Sivas Trafik Tescil Denetleme ve Şube Müdürü olarak atandı. 2010 yılında Birleşmiş Milletler Doğu Timor misyonuna katılarak Türk Polis Kontenjanında 1.5 yıl süreyle görev aldı. 2013 Mayıs ayında Afganistan'ın Kabil kentinde bulunan NATO- ISAF misyonunda 8 ay süreyle NATO Komutanı Orgeneral Joseph Dunford’un Polis Danışmanlığı görevini yürüttü. 25 Aralık 2013 itibariyle de İstanbul’da Önleyici Hizmetler ve Güven Timlerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

TRABZON'A 2019'DA GELDİ

İstanbul’da Koruma Şube Müdürlüğünden, Trafik Şube Müdürlüğünden ve Gaziosmanpaşa İlçesinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 14 Nisan 2016 tarihinde Afganistan Mezar-ı Şerif’te bulunan NATO Kararlı Destek Misyonda Kıdemli Polis Danışmanı olarak görev yaptı.

26 Ekim 2016 tarih ve İçişleri Bakanlığının 2016/759 sayılı kararnamesi ile Adıyaman İl Emniyet Müdürü atanarak 29 Ekim 2016 tarihinde Adıyaman ilinde göreve başladı. 19 Eylül 2019'da Trabzon İl Emniyet Müdürü olarak atandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum