• Reklam

EGİAD'da yurt dışı fon ve teknoloji yatırımları toplantısı gerçekleştirildi

"Yurt dışı fon ve teknoloji yatırımları" bilgilendirme toplantısı, iki şirket yetkilisinin katılımıyla Ege Genç İş İnsanları Derneğinde (EGİAD) gerçekleştirilirken, toplantı iş dünyasından yoğun ilgi gördü.

EGİAD'da yurt dışı fon ve teknoloji yatırımları toplantısı gerçekleştirildi
16 Ocak 2024 - 13:11
Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), "yurt dışı fon ve teknoloji yatırımları" toplantısına ev sahipliği yaptı. İş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği ve EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Levent Kuşgöz’ün başkanlık ettiği etkinlikte, EGİAD Melekleri hakkında bilgi verildi. Kuşgöz, EGİAD Meleklerinin 55 yatırımcı üyesi bulunduğunu belirterek, bugüne kadar 36 melek yatırımcı-girişimci buluşması ve 4 milyon dolar üzeri 34 yatırım gerçekleştirildiğini ifade etti.

Öte yandan programa, bir şirketin kurucu ve yöneticisi Tuğçe Ergül ile bir şirketin yönetim kurulu başkan vekili Civan Sözkesen de katıldı.

Tuğçe Ergül'ün konuşmacı olduğu programda; fon yatırımları (yurt dışı ve yurt içi) ve kazanç profilleri, fon çeşitleri, yüksek kazançlı iyi fonlara ulaşım ve analizde nelere dikkat edilmeli? Yurt dışı fonlarına Türkiye’den yatırım yapmanın vergi avantajlı yolları, yüksek kazançlı teknoloji yatırımlarına ulaşabilmek ve değerlendirebilmenin adımları gibi önemi konular detaylarıyla ele alındı.Fonların yatırım amacının; teknoloji alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin ortaklık paylarına veya bu şirketlerin depo sertifikalarına yatırım yaparak global fırsatları yakalamayı hedeflediği belirtildi. Yatırım fırsatlarının dünyada çok hızlı değiştiğinin belirtildiği etkinlikte, bu değişimlerin her sektörü çok derinden etkileyeceğine dikkat çekildi.

San Francisco’da yatırım yöneticiliği yapan Tuğçe Ergül de, uzmanlık alanı olan yurt dışı fonlarına ilişkin bilgilendirmede bulundu. ABD’de girişim sermayesi fonunun yıllık en az yüzde 25, en yüksek yüzde 80 getirebildiğine dikkat çeken Ergül, yurt dışında iyi kazandıran fonlara girmenin getirdiği zorluklara değindi. İyi fonlara ulaşmada networking vurgusu yapan Ergül, “Yurt dışı fonları çok talep alıyor. Yatırımcı seçilmek durumunda. Bu yüzden yapacağınız networking çok önemli” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum