Ege Yıldız yeni ürünüyle çiftçiye çifte müjde verdi
  • Reklam

Ege Yıldız yeni ürünüyle çiftçiye çifte müjde verdi

Ege Yıldız yakında piyasaya süreceği yassı damla sulama borusuyla, çiftçiye, düşük maliyetle, yüksek verim vaat etti.

Ege Yıldız yeni ürünüyle çiftçiye çifte müjde verdi
09 Ocak 2024 - 11:56
Ayrıca Ege Yıldız’ın FIBA Bank iş birliğiyle gerçekleştireceği “Şimdi al hasatta öde” kampanyası, çiftçilere 3 ay faizsiz kredi şansı sunacak.

Üretim politikasını “Su sorumluluktur” sloganıyla gerçekleştiren, bu yolda piyasaya su kayıp ve kaçaklarını önleyecek kaliteli ürünler sunan Ege Yıldız, yeni ürünüyle çiftçimizin de yüzünü güldürecek. Plastik boru sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Ege Yıldız, tarlalara yıldız yağdıracak yeni ürünü, yassı damla sulama borusunun tanıtım toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi. Çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı toplantıda Ege Yıldız Genel Müdür Yardımcısı Türkan Erisev İçer, yeni piyasaya sürecekleri yassı damla sulama borusunun çiftçiye düşük maliyetle, yüksek verim getireceğini söyledi.  Ege Yıldız Satış Müdürü Ahmet Tetik ise farklı et kalınlıklarıyla üretilen yassı damla sulama borularının, sıra bitkilerinden, tarla bitkilerine, seralardan sebze üretim alanlarına kadar toprağın üzerinde yetişen bütün bitki türleri için kullanılabildiğini ifade etti.  
Ege Yıldız Ziraat Teknik ve Satış Şefi Ufuk Çoban ise yaptığı sunumda piyasaya sürecekleri 17, 22 ve 25 milimetre çaplarındaki yassı damla sulama borusunun avantajlarını şöyle anlattı: 
“Yassı damla sulama borularının, arazi uygulamalarında, yuvarlak boru tiplere göre, çekme mesafeleri daha uzundur. Araziye uygulamada işçilik açısından düşük maliyet sağlar. Bobinlerinin uzun olmasından kaynaklı olarak, daha az ek parça gerektirir. Bu da hem sürtünmeden dolayı oluşacak basınç kayıplarını, hem de su kaçağını minimize eder. Bu sistemlerle, bitkilere uygulanan gübre, sulama suyuyla araziye rahatlıkla verilebilir. Ayrıca bu borular yüksek UV dirençlidir. Üstün tıkanma direncine sahiptir. Çünkü bu borularda nano teknolojiyle üretilen geniş filitrasyonlu damlatıcılar kullanılır.”ŞİMDİ AL HASATTA ÖDE 
Ege Yıldız Genel Müdür Yardımcısı Türkan Erisev İçer ise yassı damla sulama borusunun avantajlarının yanı sıra, vahşi sulamayı terk edip, az maliyetle çok ürün sağlayan bu sisteme davet ettiği çiftçilere yapacakları kampanyanın müjdesini verdi. 
İçer, FİBA Bank iş birliği ile gerçekleştirecekleri “Şimdi al, hasatta öde” kampanyasıyla, Ege Yıldız’ın yassı damlama sulama sistemini tarlasına kuracak çiftçinin, 3 ay sıfır faizli kredi kullanabileceğini söyledi.  Ege Yıldız Satış Müdürü Ahmet Tetik ise piyasaya sürecekleri yeni ürün ve bu ürüne özel ödeme kampanyasıyla tarımsal üretime destek vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum