Ege Üniversitesi heyeti, Cumhuriyet'in 100. yılında Atatürk'ün huzurunda

  Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın öncülüğündeki, öğrenci ve çalışanlardan oluşan heyet, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85'inci yılı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Heyet, Ankara programı kapsamında, Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın kuruluşuna öncülük ettiği Türkiye'nin en büyük kütüphanesi olan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ni de gezerek basılı ve dijital kaynaklarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

  Ege Üniversitesi heyeti, Cumhuriyet'in 100. yılında Atatürk'ün huzurunda
  08 Kasım 2023 - 17:24 - Güncelleme: 08 Kasım 2023 - 17:27

  Cumhuriyet'in 100'üncü yılında EÜ öğrencileri, öğretim kadrosu ve çalışanları, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak'ın öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıktı. EÜ ailesinden 350 kişinin katıldığı tören, Aslanlı Yol'daki yürüyüş ile başladı. Yürüyüşün ardından, EÜ Heyeti, Atatürk'ün Mozolesinin önünde saygı duruşunda bulundu. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra heyet, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, günün anlam ve önemine ilişkin, Anıtkabir Şeref Defteri'ne mesajını yazarak imzaladı. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, yazısında şu ifadelere  yer verdi: "Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Ege Üniversitesi olarak geleceğimizi emanet ettiğimiz öğrencilerimizle, gençlerimizle birlikte huzurunuzda bulunuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında tam akredite, öğrenci odaklı, araştırma üniversitesi olarak; açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefe durmadan emin adımlarla yürüyoruz. Göklerde dalgalanan Ay Yıldızlı Al Bayrağımızdan aldığımız güçle; çağdaş, tam bağımsız ve güçlü Türkiye için, Cumhuriyetimize sahip çıkan, milli ve manevi değerlerinin bilincinde, çalışkan ve dürüst nesiller yetiştiriyoruz. Ebedi istirahatgahınızda rahat ve huzur içinde olmanızı diliyor; en derin saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz."

  'HEDEFE DURMADAN EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ'

  Ankara programı ile ilgili konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, "Ege Üniversitesi ailesi olarak Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını bir dizi etkinlikle kutluyoruz. Bu kapsamda 10 Kasım öncesi 350 kişilik öğrenci grubumuz ve mensuplarımızla birlikte Ankara'ya bir ziyaret gerçekleştirdik. Cumhuriyetin kuruluşunun 100'üncü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85'inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlediğimiz program kapsamında Anıtkabir'i ardından da Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret ettik. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimizle birlikte Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesi önünde saygı duruşunda bulunduk. Ardından Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladık. Daha müreffeh bir Türkiye gayesiyle Atamızın açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan emin adımlarla yürüyoruz. Bu güzel programa katılan tüm öğrenci ve mensuplarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

  MİLLET KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET ETTİLER

  EÜ Heyeti'nin, Türkiye'nin hem basılı hem de dijital en kapsamlı  kaynaklarına ev sahipliği yapan millet kütüphanesini de ziyaret ettiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Budak, "Öğrencilerimizle birlikte, küresel bilgi ağının öncü merkezi, ülkemizin en büyük kütüphanesi olan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini  de ziyaret ettik. Kütüphane yetkililerinden hem basılı hem de dijital kaynaklarla ilgili bilgi aldık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ülkemize kazandırdığı bu eşsiz eser için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


  YORUMLAR

  • 0 Yorum