• Reklam

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Yorgancılar'dan 9 Eylül mesajı

EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, "9 Eylül 1922 sadece İzmir'in değil, ülkemizin de kurtuluşunun, misak-ı millinin tesisinin ve modern bir Cumhuriyete giden yolun sembolüdür" dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Yorgancılar'dan 9 Eylül mesajı
08 Eylül 2022 - 12:33 - Güncelleme: 08 Eylül 2022 - 12:39

İzmir'in işgalden kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, "15 Mayıs 1919'da İzmir'in işgaline karşı atılan ilk kurşunla filizlenen mücadele, atamızın 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasıyla Anadolu'da büyük bir çınara dönüştü. Büyük zorluklarla ve fedakarlıklarla büyüyen o çınar, hepimizin toprağı, yurdu oldu. 1919'da başlattığı mücadeleyi, büyük zorluklar ve fedakarlıklardan sonra 9 Eylül 1922'de mutlak bir zafere eriştiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizle gazilerimizi minnetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı. Bu asırlık çınarın bugün hepimizi gölgesinde korumaya devam ettiğini vurgulayan Yorgancılar, "Ancak, diğer taraftan da dünya zor günlerden geçerken, ülkemizin de politik ve ekonomik bağımsızlığını riske eden nice tehditle yüzleşiyoruz. Bu tehditleri bertaraf ederek, geleceğe emin adımlarla yürümemiz de yine sadece bir asır önceki mücadele ruhuyla mümkün olabilir. O nedenledir ki, kutlama törenine gerek yok diyen ve o ruhu önemsemeyen zihniyeti kabul etmemiz mümkün değildir" dedi.

'ÜRETİM YOKSA KALKINMAK HAYALDİR'

Küresel ekonominin içinde bulunduğu zorlu süreçten en az zararla çıkabilmek adına; bir kez daha politik ve ekonomik mücadeleye ihtiyaç duyulduğunu hatırlatan Yorgancılar şu ifadeleri kullandı: "Bu yüzden, 9 Eylül ve 9 Eylül'e kadar sürdürülen mücadele ve kurtuluş ruhu, günümüze hala ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Her daim rehberimiz olan bu zaferden aldığımız ilhamla Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak; bize emanet edilen bu kutsal topraklarda mirasımıza sahip çıkmaya, 'Üretim Yoksa Kalkınmak Hayaldir' diyerek, üretmeye, ihracata ve istihdam sağlamaya devam ederek, bölgemize ve ülkemize katkı koymaya devam edeceğiz. Güzel İzmirimizin kurtuluşu olan 9 Eylül'ü, 100. yılında gururla kutluyorum." (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum