• Reklam

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, son mecliste helalleşti

EGE Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) seçimden önceki son meclis toplantısında konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, "Hakkınızı helal edin" dedi..

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, son mecliste helalleşti
26 Eylül 2022 - 21:18 - Güncelleme: 26 Eylül 2022 - 21:20
EGE Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) seçimden önceki son meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, "Hem meclis başkanlığında, hem de yönetim kurulu başkanlığında iki adayla seçime gidiyoruz. O nedenle, seçim günü EBSO'da bir demokrasi şöleni yaşansın istiyoruz. Ve EBSO için tabi ki hayırlısı olsun. Benden yana hakkım helal olsun siz de hakkınızı helal edin" dedi
 
EBSO'nun 2018-2022 dönemi son meclis toplantısı, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve meclis üyesi sanayicilerin katılımıyla İZQ İnovasyon Merkezi binasında gerçekleştirildi. EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, meclisin açılışında yaptığı konuşmada, 12 Ekim'de yapılacak meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçimde meclis başkanlığına aday olmayacağını açıkladı. İki dönem olmak üzere 8 yıldır bu görevi gururla yaptığını belirten Esen, 1981 yılından itibaren EBSO bünyesinde farklı görevlerde bulunduğunu söyleyip, "1992 yılında başlayan meclis üyeliğimi 30 yıldır gerçekleştirmiş oldum. Son 8 yıldır da Meclis Başkanlığı görevini gurur ve memnuniyetle yaptım. Meclis grubu olarak hiçbir kişisel çıkar düşünmeksizin meclisi bugüne kadar getirdik. Başta Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere tüm EBSO çalışanlarımıza destekleri için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. Konuşmasının ardından EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, Salih Esen'e çiçek verirken tüm meclis üyeleri de kendisini ayakta alkışladı.

'TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ MESLEK LİSELERİNDEN GEÇİYOR'

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da "İzmir'de güzel şeyler oluyor" diyerek başladığı konuşmasında geçen hafta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun İzmir'e yaptığı ziyareti hatırlattı. Aliağa Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin açılışının yapıldığını söyleyen Yorgancılar, "Yurdu, spor salonları içinde olan bir meslek lisesi açtık. Türkiye'deki ara eleman sıkıntısının ortadan kalkması için temel eğitimin ardından sistemin içine girmeleri gerekiyor. Türkiye'nin geleceği meslek liselerinden geçiyor. ALOSBİ örnek gösterilmesi gereken bir yer haline geldi" dedi.  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu çerçevesinde, seçimleri, 12 Ekim'deİzmir Fuar alanında gerçekleştireceklerini dile getiren Yorgancılar, "Hem meclis başkanlığında hem de yönetim kurulu başkanlığında iki adayla seçime gidiyoruz. O nedenle, seçim günü EBSO'da bir demokrasi şöleni yaşansın istiyoruz. Ve EBSO için tabi ki hayırlısı olsun. Benden yana hakkım helal olsun siz de hakkınızı helal edin" açıklamalarında bulundu.

EBSO GÜÇBİRLİĞİ ÖNERİSİ

EBSO Meclis üyesi ve seçimlerde başkanlık görevine aday olan Mustafa Karabağlı, Ender Yorgancılar'ın tek rakibi olarak yaptığı konuşmasında ekonomik değerlendirmelerde bulundu. Karabağlı, küçük sermayenin küçüldüğü günümüzde ortak satın alma gücünün harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi. Karabağlı, "Ortak enerji temini, ortak lojistik hizmetleri, ortak finans kaynağının yaratılması ile EBSO güç birliği oluşturulabilir. Önümüzdeki dönemde yeniden bu çatı altında buluşmayı ümit ediyorum" diye konuştu.


 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum