• Reklam

Dr. Kasapoğlu uluslararası doping toplantısı için Montreal'de

WADA (Dünya Dopingle Mücadele Ajansı) Mütevelli Heyeti Toplantısı bu yıl 17 Kasım’da Kanada Montreal’de düzenleniyor.

Dr. Kasapoğlu uluslararası doping toplantısı için Montreal'de
16 Kasım 2023 - 18:16 - Güncelleme: 16 Kasım 2023 - 18:24
Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) Mütevelli Heyeti Toplantısı bu yıl 17 Kasım’da Kanada-Montreal’de düzenlenecek.Toplantıya WADA Mütevelli Heyeti Üyesi, Önceki Dönem Gençlik ve Spor Bakanı Türkiye Cumhuriyeti 28. Dönem İzmir Milletvekili, Doç. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Konseyi’nin tek kamu otoritesi olarak Türkiye’yi temsilen katılacak.

Gündemde şu maddeler var: WADA Yönetişim Reformları Uygulamalarının güncellenmesi, 2024 yılı İcra Komitesi, Mütevelli Heyeti ve Daimî Komite üyelerinin onaylanması, WADA Etik Kurallarındaki Değişiklikler, WADA Çıkar Çatışması Politikasının Kabulü, WADA 2022 Faaliyet/Yıllık Raporunun ve 2024 Bütçesinin Onaylanması…

Toplantıda ayrıca, İnsan Hakları Etki Değerlendirmesi Raporu sunulurken, 2025-2029 Stratejik Plan Süreç Güncellemesi ve Dünya Dopingle Mücadele Programı Güncelleme çalışmaları da ele alınacak.

Kasapoğlu, Dünya Dopingle Mücadele Ajansının (WADA) Mütevelli Heyetinde 1 Ocak 2022’den beri çalışmalara katılıyor. Spor hareketi ve kamu otoritelerinin temsil edildiği 42 üyeden oluşan Mütevelli Heyeti, WADA'nın en yüksek politika yapıcı organı. Mütevelli Heyeti, WADA’nın yönetim ve yürütme işlerini İcra Komitesine havale ediyor. Buna göre, İcra Komitesi önemli faaliyetlerin yerine getirilmesi ve değerlerin yönetimi ile ilgili kararlar için Mütevelli Heyetine tavsiyelerde bulunuyor.

Montreal’e hareketinde önce bir açıklama yapan Kasapoğlu, “Türkiye dopingle mücadele noktasında ulusal ve uluslararası platformlarda büyük katkılar ortaya koymuştur. Türkiye olarak bundan sonra da dopingle mücadelenin en güçlü aktörlerinden biri olarak, dopinge karşı çaba ve işbirliklerine devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum