• Reklam

Dikili Vergi Dairesi'nin açılışı muhteşem törenle gerçekleşti

Gelir İdaresi Başkanlığının olurları ile Dikili Malmüdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren bağlı vergi dairesi 09.06.2024 tarihi itibarıyla kapatılarak, 10.06.2024 tarihinden itibaren Dikili Vergi Dairesi Müdürlüğü olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Dikili Vergi Dairesi'nin açılışı muhteşem törenle gerçekleşti
11 Haziran 2024 - 14:02

Açılış törenine Dikili Kaymakamı Sayın Ali Edip BUDAN, Dikili Belediye Başkanı Sayın Adil KIRGÖZ, İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Ömer ALANLI, Bergama Ticaret Odası Başkanı Sayın İbrahim Lütfi KOLAT, Dikili Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Levent BAĞÇIVAN ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katılmışlardır.

İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Ömer ALANLI açılış konuşmasında “Dikili ilçemiz Ege denizi kıyısında yer alan 49.379 nüfusa sahip, ekonomisi tarıma dayanan aynı zamanda temiz plajları, termal kaynakları ve bir çok kültüre ev sahipliği yapmış bir turizm hazinesidir bu sebeple turizm gelirleri bölge ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Gün geçtikçe gelişmekte ve büyümekte olan ilçemizde mükellef haklarını gözeterek vergide gönüllü uyumu artırmak ve daha kaliteli bir hizmet sunmak için Dikili ilçemizi bugün bir vergi dairesine kavuşturduk” şeklinde konuştu. Vergi Dairesi Başkanımızın açılış konuşmasının ardından Sayın Bergama Ticaret Odası Başkanı ve Sayın Dikili Kaymakamı konuşmalarını yaptılar.

Ardından Dikili Kaymakamı Sayın Ali Edip BUDAN, Dikili Belediye Başkanı Sayın Adil KIRGÖZ İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Ömer ALANLI ve meslek odası temsilcilerinin ortaklaşa kestiği kurdele ile Dikili Vergi Dairesi Müdürlüğü resmen açıldı.

İsmetpaşa Mahallesi Şehit Sami Akbulut Caddesi No:26 Dikili/İZMİR adresinde bulunan Hükümet Konağında faaliyetine devam eden Dikili Vergi Dairesi’ne telefonla ulaşmak isteyen vatandaşlar (0232) 671 40 72 – (0232) 671 32 07 telefon numaralarını ve (0232) 671 36 95 fax numarasını kullanarak ulaşabileceklerdir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum