• Reklam

Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tunçsiper'den yeni kampus müjdesi

Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper Yaptığı açıklamada yeni yılı kutlayarak, 2022 ve 2023 yıllarına dair değerlendirmelerde bulundu.

Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tunçsiper'den yeni kampus müjdesi
02 Ocak 2023 - 15:15
Göreve başladığı 2017 yılından bugüne ilk gün heyecanıyla öğrencilerin bilim yolunda imkân ve olanaklarını arttırmaya yönelik tüm gayretiyle çalışan ve bu anlamda büyük başarılara imza atan İzmir Demokrasi Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, yeni yıl kutlamasında, geçmiş dönemden günümüze gerçekleştirdiklerini ve geleceğe yönelik projelerini paylaştı.
Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, “İzmir Demokrasi Üniversitesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak millî ve manevî değerler ışığında eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Üniversitemiz vizyonu gereği; özgün ve yenilikçi bilimsel çalışmaları ve sunduğu nitelikli eğitim-öğretim hizmetleriyle, toplumsal gelişime öncülük eden, sorumluluk sahibi mezunlarıyla, insanlığın geleceğine katkı sunan ve uluslararası tanınırlığı olan seçkin bir araştırma üniversitesi olmayı hedeflemektedir. Üniversitemiz kurulduğu günden bugüne geçen zaman diliminde gerçekleştirdiği akademik faaliyetlerin yanı sıra çok sayıda ikili protokollere imza atarak çağdaş yükseköğretim ve bilim yolunda ilerlemektedir” diye konuştu.
2022 yılı itibariyle İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde 42 bölüm ve 65’in üzerinde yüksek lisans ve doktora programının tam doluluk oranıyla aktif olduğunu belirten Tunçsiper, lisans eğitimi veren bölümlerin üçte birinde ise eğitim dilinin İngilizce olduğunu vurguladı.
Prof. Dr. Tunçsiper ayrıca, İzmir Demokrasi Üniversitesinin, “Genç” bir üniversite olmasına rağmen, Ulusal Hakemli Dergilerde Öğretim üyesi başına düşen yayın sayısında 208 üniversite arasında bu yıl ikinci sırada yer aldığını, geçtiğimiz yıllarda ise ilk beş arasında olduğunu söyledi.
İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde yapılan TÜBİTAK ve Avrupa Birliği projelerinin öneminden bahseden Rektör, İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin yurtiçindeki ve yurtdışındaki çok sayıda üniversite ile Erasmus+, Mevlâna gibi programları yürüttüğünü, ikili protokoller ile anlaşmaları bulunduğunu, Stanford Üniversitesi ve Koç Üniversitesi gibi dünyanın saygın üniversiteleriyle yaz kursları da düzenlediğini belirtti. 2023 yılında da bu tür ikili protokollerin artarak devam etmesi amaçlandığını ve 20 Üniversite ile görüşmelerin devam ettiğinin müjdesini paylaştı. 
İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin manevi değerlere bağlı bir kurum olduğunu vurgulayan Rektör Tunçsiper, açıklamasında “Şehit Polis Memuru Fethi Sekin ve Şehit Mübaşir Musa Can’ı Anma Programı ile Demokrasi ve Kahramanlık Ödül Töreni, her yıl üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenmektedir. 15 Temmuz 2016’da Türkiye Cumhuriyeti’nin millî birlik ve bütünlüğüne kastetme niyetiyle gerçekleştirilen hain darbe girişiminde, milletimiz ve demokrasimiz için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizin anısına İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak akademik ve İdari personelimize her yıl çeşitli anma etkinlikleri  düzenlenmektedir.” sözlerine yer verdi.
Ana yerleşke ve yapımı devam eden Uzundere Yerleşkesi hakkında tanıtıcı bilgiler veren Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, 2023 yılında İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin yeni kampüs alanıyla İzmir’in merkezinde bulunan Karabağlar ilçesinde 383 bin m2 alana sahip sosyal donatı alanlarıyla bezenmiş bir kampüse kavuşturacağının müjdesini de verdi. 
Konuşmasının sonunda,  İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak Cumhuriyetin 100’üncü yılına büyük bir heyecanla ve coşkuyla hazırlandıklarını ve bu doğrultuda kaliteli nesiller yetiştirmeyi ilke edindiklerini belirten Rektör Tunçsiper, 2023 yılının tüm ülkemize ve üniversitemize başarı, sağlık ve mutluluk getirmesini diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum