Sarı torba

  DEM Parti önünde gerginlik! Sarı torbalar bırakıldı

  Ellerinde Türk bayrakları olan bir grup DEM Parti Genel Merkezi önünde toplandı. Tekbir getiren grubun, bina önüne sarı torba bıraktığı öğrenildi.

  DEM Parti önünde gerginlik! Sarı torbalar bırakıldı
  27 Aralık 2023 - 17:01
  Ankara'da DEM Parti Genel Merkezi ek binası önünde Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) üyeleri olduğu öğrenilen bir grup gösteri düzenledi.

  Tekbirler getirip "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atan grup, "Selahattin Demirtaş teröristtir" ve "Demirtaş'a özgürlük isteyenler de teröristtir" yazılı dövizler taşıdı.   TÜGŞAV Başkanı Lokman Aylar, grup adına açıklama yaptı. Aylar, "Bizler vatan için bedel ödeyen şehit aileleri ve kahraman gaziler olarak sonuna kadar devletimizin yanında ve her zaman devletimizin emrindeyiz. Devlet Başkanımıza, Gazi Meclisimizde bulunan milletimizin temsilcilerine sesleniyoruz. Sizler Meclisimizde gereken adımlar atın. Anayasa Mahkemesi, bu partileri kapatmazsa referandum yaparak, konuyu milletimizin vicdanına taşıyın. Artık Gazi Meclisimizde terörist görmek istemiyoruz" diye konuştu.  TÜGŞAV üyeleri, basın açıklamasının ardından üzerinde terörist fotoğrafları bulunan sarı ceset torbalarını bina önüne bıraktı. Gruptakiler, torbaları ayakları ile çiğnedi.
   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum