• Reklam

Cumhuriyetin 100. Yılı Ege Üniversitesi Hatıra Ormanı için protokol imzalandı

Ege Üniversitesi (EÜ) , ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde Cumhuriyetin 100. Yılı Ege Üniversitesi Hatıra Ormanı oluşturulması için ağaçlandırma çalışmaları başlayacağı bildirildi.

Cumhuriyetin 100. Yılı Ege Üniversitesi Hatıra Ormanı için protokol imzalandı
11 Kasım 2023 - 12:05 - Güncelleme: 11 Kasım 2023 - 12:06

Ege Üniversitesi, 100. Yılı Ege Üniversitesi Hatıra Ormanı oluşturulması için Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Protokol, EÜ Senato Salonunda Rektör Prof. Dr. Necdet Budak ve İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince tarafından imza altına alındı. Protokol törenine; EÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. İlkin Şengün, Prof. Dr. Banu Yücel ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.

'GELECEK NESİLLERE DAHA YEŞİL BİR DÜNYA BIRAKMAK İSTİYORUZ'

Protokol ile ilgili bilgi veren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Türkiye'nin yeşil vizyonuna katkı sağlamak adına önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızın başında da ağaçlandırma faaliyetleri geliyor. Orman Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokol kapsamında 'Cumhuriyetin 100. Yılı Ege Üniversitesi Hatıra Ormanı'nın oluşturulması adına çalışmalara başladık. Ormanımızın oluşturulması adına 2 bin fidanı Orman Genel Müdürlüğümüze bağışladık. Yurdumuzun orman varlığının artırılmasında halkımızın katılımını sağlamayı, vatandaşlarımıza ağaç ve orman sevgisini aşılamayı, ticari ve sanayi kuruluşlarının atmosfere saldıkları sera gazlarının dikilecek fidanlarla nötralize edilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz" dedi.
Rektör Prof. Dr. Budak şöyle devam etti:
"Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında pek çok anlamlı etkinliğe imza attık. Gelecek nesillere bırakılacak en güzel hatıranın daha yeşil bir dünya olacağına inanıyoruz.  Hatıra ormanımız, ülkemize ve üniversitemize hayırlı olsun."

'TÜRKİYE'Yİ DAHA YEŞİL HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince de "Ege Üniversitesine ağaçlandırma ve ormanlarımız konusunda gösterdiği hassasiyet için teşekkür ediyoruz. Daha önce de Üniversitemiz ile ağaçlandırma alanında çalışmalar gerçekleştirmiştik. El ele vererek Türkiye'yi daha yeşil hale getirmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum