Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 kentin belediye başkan adaylarını açıkladı
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 kentin belediye başkan adaylarını açıkladı

31 Mart'ta yapılacak yerel seçim yaklaşırken, AK Parti bugün aralarında İstanbul'un da bulunduğu 26 kentin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 kentin belediye başkan adaylarını açıkladı
08 Ocak 2024 - 09:13 - Güncelleme: 08 Ocak 2024 - 09:31
31 Mart’ta yapılacak yerel seçime kısa bir süre kala AK Parti’de bugün Aday Tanıtım Toplantısı heyecanı yaşandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ev sahipliğinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Tanıtım Toplantısı’nda partinin aralarında İstanbul’un da bulunduğu 26 kentteki belediye başkan adayları açıklandı.

Tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her anı eser ve hizmet siyasetiyle dolu dolu geçen 21 yılı aşkın süredir iktidarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Mayıs ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanarak Cumhur İttifakı'yla da Meclis'te çoğunluğu elde ederek, milletimizden 5 yıl daha yetki aldık. Amacımız, 31 Mart 2024 seçimleri için de milletimizin huzuruna gerçek belediyecilik sözümüzü yerine getirecek adaylarla çıkmaktır. Merkezi yönetimde ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetleri belediyelerdeki başarılarla taçlandırmadan Türkiye Yüzyılı hedefimizin eksik kalacağına inanıyoruz." dedi.

Muhalefet partilerindeki belediyelerin kötü yönetilmelerinin faturasını da milleti mağdur etmemek adına yeri geldiğinde kendilerinin ödemek mecburiyetinde kaldıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi ve şehirlerimizi böyle bir iklimle karşı karşıya bırakmaya hiçbirimizin hakkı yoktur. Öyleyse bunun için adaylarımızı tespit ederken şehirlerinin her anında hep yanında olacak ehil isimlerden oluşmasına bilhassa dikkat ettik." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra belediye başkan adaylarını açıkladı.

İşte AK Parti'nin 26 belediye için açıkladığı başkan adayları:

İSTANBUL: MURAT KURUMAYDIN: MUSTAFA SAVAŞBALIKESİR: YÜCEL YILMAZBURSA: ALİNUR AKTAŞDENİZLİ: OSMAN ZOLANERZURUM: MEHMET SEKMENESKİŞEHİR: NEBİ HATİPOĞLUKOCAELİ: TAHİR BÜYÜKAKINMUĞLA: AYDIN AYAYDINORDU: HİLMİ GÜLERSAMSUN: HALİT DOĞANARTVİN: MEHMET KOCATEPEBİNGÖL: ERDAL ARIKANBİTLİS: NESRULLAH TANĞLAYÇANAKKALE: JÜLİDE İSKENDEROĞLUÇANKIRI: HÜSEYİN FİLİZDÜZCE: FARUK ÖZLÜEDİRNE: BELGİN İBAELAZIĞ: ŞAHİN ŞERİFOĞULLARIGİRESUN: AYTEKİN ŞENLİKOĞLUISPARTA: ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMENKASTAMONU: TAHSİN BABAŞRİZE: RAHMİ METİNSİNOP: YAKUP ÜÇÜNCÜOĞLUTOKAT: EYÜP EROĞLUYALOVA: MUSTAFA TUTUK


YORUMLAR

  • 0 Yorum