• Reklam

Çiğlili kadınlar, Kemeraltı'nın tarihi mekanlarını gezdi

İZMİR'in Çiğli ilçesi Belediyesi, Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş. (TARKEM) ile gerçekleştirdiği kültür turu kapsamında Çiğlili kadınları Kemeraltı'nın tarihi noktalarını gezdirdi.

Çiğlili kadınlar, Kemeraltı'nın tarihi mekanlarını gezdi
07 Mayıs 2022 - 10:37 - Güncelleme: 07 Mayıs 2022 - 10:39

Çiğli Belediyesi ile TARKEM iş birliğinde organize edilen kültür turu Konak Meydanı'nda başladı. İlk olarak, tura katılan Çiğli Belediyesi kadın meclis üyeleri, kadın muhtarlar, Çiğli'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ve Çiğli Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerine TARKEM'in tanıtımı yapıldı. Daha sonra Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'nün de aralarında bulunduğu heyet, rehber eşliğinde Kemeraltı'nın tarihi konak, han ve hamamları ile lezzet noktalarını gezdi.

'KADINLARI İZMİR'İMİZLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Kadınların sosyalleşmesine destek olacak projeler geliştirmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Gümrükçü, "Çiğlili kadınların sosyalleşmesi ve yaşadığı kenti tanıması amacıyla düzenlediğimiz ancak pandemi şartları nedeniyle ara verdiğimiz kültür turlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu kapsamda ilk olarak, güzel İzmir'imizin simgelerinden olan Kemeraltı'nın tarihi mekanlarını ve restoranlarını gezdik. Kadınlara ve çocuklara yönelik kültür turlarımızı bundan sonraki süreçte çeşitlendirerek sürdüreceğiz" dedi. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum