• Reklam

Çiğli Tramvayı, Karşıyaka hattı ile birleşiyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü Çiğli Tramvay Hattı, Karşıya Tramvay Hattı ile birleşiyor. Toplam 2 ay sürecek çalışmalar kapsamında Cahar Dudayev Bulvarı üzerinde trafik düzenlemesi yapıldı.  

Çiğli Tramvayı, Karşıyaka hattı ile birleşiyor
14 Ağustos 2022 - 12:35 - Güncelleme: 14 Ağustos 2022 - 12:36

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin raylı sistem projelerinden Çiğli Tramvay Hattı'nın  Karşıyaka Tramvayı'na  bağlantısını sağlamak için Cahar Dudayev Bulvarı'nın Karya Kavşağı bölgesinde hat imalatları yapılması için çalışmalar başladı. 2 aşamada yapılacak imalatlarda Cahar Dudayev Bulvarı'nın İzmir Çevre Yolu ile birleşiminde 2 aşamalı geçici trafik düzenlemesi hayata geçirildi.
Bu kapsamda birinci aşama imalatlar için alınan UKOME kararına uygun olarak bir ay sürecek trafik düzenlemesinde; İzmir Çevre Yolu'ndan Cahar Dudayev Bulvarı Mavişehir yönüne gidiş 2 şerit, Cahar Dudayev Bulvarı'ndan İzmir Çevre Yoluna gidiş tek şerit haline gelecek. İkinci aşama imalatlar için, alınan UKOME kararına uygun olarak yine bir ay sürecek trafik düzenlemesinde İzmir Çevre Yolu'ndan Cahar Dudayev Bulvarı Mavişehir yönüne gidiş 2 şerit ve Cahar Dudayev Bulvarı'ndan İzmir Çevre Yoluna gidiş 2 şeride dönüşecek. Toplam 2 ay sürecek düzenlemeler bugün başladı. İmalatların tamamlanmasından sonra trafiğin eski halindeki akışı sağlanacak. (DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum