• Reklam

CHP'nin Karşıyaka adayına son gün 'adayımız sensin' demişler

CHP’de Karşıyaka için sürpriz bir şekilde Behice Yıldız İşçimenler Ünsal’ın aday olarak seçilmesine yönelik tepkiler dinmiyor.

CHP'nin Karşıyaka adayına son gün 'adayımız sensin' demişler
02 Şubat 2024 - 11:54
Karşıyaka aday adaylarından olan Serdar Yavaşoğlu ‘seçilen kız benim akrabam. Narlıdere’de otururken son gün çağırıp adayımız sensin demişler. Karşıyaka’nın ne halde olduğunu bilmediği için kızın canını yakacaklar’ diye konuştu.

CHP’de adaylık kaosu yaşayan ilçeler arasında yer alan Karşyaka’da 2018 seçimlerinde İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olan Behice Yıldız İşçimenler Ünsal Karşıyaka adayı olarak açıklanmıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel partisinin grup toplantısında "Karşıyaka’ya bir borcum vardı benim, Karşıyakalılara. 1994’ten beri 30 yıldır Karşıyaka’da doğmuş, burada büyümüş bir belediye başkan adayı olmuyordu. Diyorlar ki ‘Karşıyakalı istiyoruz’. Karşıyaka’ya Behice Yıldız İşçimenler’i aday gösterdik. İşçimenler ailesi Karşıyaka’nın Levantenlerin yaşadığı dönemdeki iki yerli ailesinden bir tanesi. Büyükdedesi Karşıyaka Spor Kulübü'nün kurucu başkanı. Dedesi en uzun süre görev yapmış ikinci başkan. Babası Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı. Kendisi Karşıyaka’da basket oynamış ve diğer dallarda spor yapmış bir sporcu ve çok başarılı İzmir Sanayici İş Adamları Derneği’nin seçilmiş ilk kadın yöneticisi, İzmir’deki Eğitim Vakfı’nın başında, Teknoloji Vakfı’nın başında. Karşıyakaya’da Karşıyakalı genç bir kadını, Karşıyaka’yı ona, onu da Karşıyaka’ya emanet ettik." ifadelerini kullanmıştı.

Yavaşoğlu: Aday benim akrabam ama…

Behice Yıldız İşçimenler Ünsal’ın akrabası olduğuna işaret eden CHP Karşıyaka adayı Serdar Yavaşoğlu, ‘kendisi Narlıdere otururken son gün çağırıp adayımız sen olacaksın diyorlar. Karşıyaka’da bu kadar aktif çalışmış, proje hazırlamış aday adayı varken başka bir partiden birini transfer ettiler. Yazık, kızın canını yakacaklar. Karşıyaka’ya Cemil Tugay ne verdi de onu 30 ilçenin başına atadılar. Karşıyaka’da çöpler toplanmıyor. İki işçi yaşadığı problemlerden intihar etti. Bütçede devasa borç var. Aday kızımız nasıl bir tabloyla karşılaşacağını eminim bilmiyordur’ diye konuştu.

Birkaç dakikalık görüşme için kapısında 3 saat bekleyip…

Aday adaylığı süresinde yaşadığı yanlışlıklara dikkat çeken serdar Yavaşoğlu, o kadar proje hazırlıyorsunuz, sonra Genel Merkez’de yarı yaşınızdaki adamın kapısında 3 saat bekletilip, birkaç dakikada derdinizi anlatmaya çalışıyorsunuz. Liyakat konusunda dörtte biri olmayan insanları aday olarak karşınızda görüyorsunuz’ diyerek sitem etti.

Behice Yıldız İşçimenler Ünsal’dan aday adaylarıyla özel toplantı…

CHP’nin en güçlü olduğu ilçeler arasında yer alan Karşıyaka’da aday olarak gösterilen Behice Yıldız İşçimenler Ünsal’ın bugün saat 13.30’da ilçe binasında aday adaylarıyla bir araya geleceği öğrenildi. Ünsal’ın kendisine yönelik tepkileri dindirerek seçimde birlikte hareket etme imkanı arayacağı öğrenildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum