• Reklam

CHP'li yönetici, meclis üyesine cam şişe ile saldırdı

Menemen Belediye Başkanvekili Pehlivan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP'li ilçe yöneticisi Erdal Güneş'in Belediye Meclis Üyesi Hasan Ünal'a cam şişe ile saldırdığını duyurdu.

CHP'li yönetici, meclis üyesine cam şişe ile saldırdı
04 Temmuz 2022 - 12:54

Menemen Belediye Başkanvekili AK Partili Aydın Pehlivan sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Pehlivan, CHP'li ilçe yöneticisi Erdal Güneş'in Belediye Meclis Üyesi Hasan Ünal'a cam şişe ile saldırdığını açıkladı. 

Pehlivan paylaşımında şu ifadelere ver verdi:
Menemen ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hasan Ünal’a, Menemen CHP ilçe yöneticisi Erdal Güneş cam şişeyle, arkadan başına vurarak yaralamış ve hayatına kastetmiştir. Menemen CHP İlçe Örgütü’nün bu kişi ile ilgili gerekeni yapacağına inanıyor, Menemen Belediye Meclis Başkanlığı sorumluluğum gereği konunun takipçisi olacağımın bilinmesini istiyorum. Bu vesile ile Belediye Meclis Üyemiz Hasan Ünal’a, maruz kaldığı bu tatsız ve talihsiz olaydan dolayı geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

AK PARTİ'DEN KINAMA
Öte yandan AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik de Menemen Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Hasan Ünal’ın CHP İlçe Yöneticisi tarafından saldırıya uğramasını kınarken, saldırının bütün boyutlarıyla aydınlatılması gerektiğini söyledi. AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik yayınladığı kınama mesajında, "Menemenimizin huzurunu bozmanıza ne biz ne de Menemenli hemşehrilerimiz müsaade etmeyeceğiz.’’ ifadelerini kullanan AK Partili Çelik, şunları dile getirdi, ‘’Tarih boyunca yaşamadığımız çirkinlikleri beceriksizlikleri 2019 yılında yapılan yerel seçim sonrası bize yaşatan CHP yönetimi, 22 yıl sonra gelen hizmet odaklı siyaset anlayışımızla, yıllardır çözülemeyen, yapılamayan hizmetleri bir yılda yapmamızı içlerine hazmetmek zorundadır. Menemen huzurun barışın kardeşliğin kentidir. Menemen'de, 22 yılda yapılmayanları yapmaya AK Parti ailesi olarak belediyemizle birlikte devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.  

Çelik şunları kaydetti:
Bu menfur saldırıyı esefle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu üzücü olaydan duymuş olduğumuz endişeyi dile getirmek istiyoruz. Bu tür anlayış ve davranışı bütün varlığımızla lanetliyoruz. Hasan Ünal'a yapılan bu saldırının bütün boyutlarıyla aydınlatılmasını, saldırıyı yapanların planlayıcılarıyla birlikte yargı önüne çıkarılarak, kamu vicdanını rahatlatacak şekilde hak ettikleri cezayı almaları kamuoyunun en temel beklentisidir. Hiçbir zaman halkımızın teveccühü ile seçilmiş bir meclis üyemize şiddet uygulanamaz.  Şiddetin siyaseti, dili, rengi yoktur, şiddet her yerde kınanması gereken bir durumdur. AK Parti’nin tüm üyeleri, ilçe yönetimi ve belediye yönetimi olarak her zaman için hukuk ve yasalar çerçevesinde yapılanların yanında olduk, olmayanların karşısında durduk ve de durmaya devam edeceğiz. Zorbalıkla hiçbir sorunun çözülmeyeceğini herkese duyurmak istiyoruz. Tekrardan Hasan Ünal’a geçmiş olsun diyor, AK Parti’nin tüm yönetimi ile daha büyük bir şevkle ve enerjiyle çalışmasına devam edebilmesi için Ünal’ın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum."

PARTİSİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ
Menemen ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Ünal bu göreve CHP listesinden seçilmişti. Ünal geride kalan yıl AK Partili Başkan Vekili Aydın Pehlivan'a 65 milyon TL'lik borçlanma yetkisinin verilmesi sonrası grup kararına aykırı davranan ve kabul oyu verdikleri için disipline sevk edilmiş ve karar öncesinde partisinden istifa etmiş ve bağımsız üye olmuştu. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum