• Reklam

CHP İzmir milletvekiline ağır suçlama: FETÖ'nün adamı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken CHP'ye ilişkin flaş bir iddiada bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu an CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in FETÖ tarafından Kılıçdaroğlu'na özel olarak önerildiğini açıkladı ve bu süreçte yaşananları anlattı.

CHP İzmir milletvekiline ağır suçlama: FETÖ'nün adamı
19 Aralık 2022 - 15:04
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı canlı yayında CHP hakkında bomba bir iddiada bulundu. Bakan Soylu CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter için FETÖ'nün Kılıçdaroğlu'na özel istekte bulunduğunu açıkladı. İşte o anlatım:

"KEMAL BEY GÖRÜŞMEYE KOŞA KOŞA GİDİYOR"

Kılıçdaroğlu bir diş hekimi muayenesine gidiyor. Orada oturuyorlar konuşuyorlar. Pensilvanya'nın talimatı ve bilgisi dahilinde oradalar. Kemal Bey'de koşa koşa buraya gidiyor.

"KILIÇDAROĞLU'NDAN FETÖ RİCA EDİYOR"

Kılıçdaroğlu burada çok şey konuşuyor. "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" mesajı veriliyor. Orada "Şu adamı İzmir ilinde şu ilçede CHP'den belediye başkanı olmasını istiyoruz" diye Kemal Bey'den rica ediyorlar. Size de uygun bir insandır deniyor.

ÖNCE CHP İL BAŞKANI SONRA MİLLETVEKİLİ

Sonrasında Kılıçdaroğlu bu ismi unutuyor. Daha sonrasında FETÖ örgütü Kılıçdaroğlu'na bu konuda sitem ediyor. Sonrasında ise bu kişi CHP İzmir İl Başkanı oluyor. Şimdilerde ise bu isim milletvekili.

BU İSİM BEDRİ SERTER!

Bu isim Bedri Serter. Ben burada isim veriyorum. Oradan bulunanlar üzerinden değerlendirme yapıyorum.

SERTER CEVAP VERDİ

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kendisi ile ilgili iddialarına yanıt verdi. İçişleri Bakanı Soylu’nun her zaman yaptığı gibi iftiralar atarak Bakanlıkta kalmaya çalıştığını belirten Serter, “İftira atarak, deli saçması sözler söyleyerek, itibarsızlaştırmaya çalışarak kimse bizi yolumuzdan alamaz. CHP’nin iktidar yürüyüşünü kimse engelleyemez” diye konuştu.

 

Mevlana’nın ‘Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye’ çok güzel bir sözü olduğunu vurgulayan Serter,  Soylu’nun sözlerinin bu nedenle hiçbir değerinin olmadığını kaydetti.

“İFTİRA VE YALANLAR”

FETO ile içli dışlı olanların bugünlerde bütün rakiplerine FETÖ’cü yaftası yapıştırarak kötü bir siyaset yaptığını belirten CHP’li Serter, “Sayın Soylu, ülkede senin İçişleri Bakanlığı yaptığın dönemde teröristler mafya ve uyuşturucu baronları cirit atarken,  CHP’ye ve onun temiz  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve bana hiçbir şekilde söyleyeceğin söz olamaz. İftiraların amacı tümüyle yükselen değer olan CHP’nin iktidarı ve Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığı yolundaki ilerleyişinin önünü kesmeye çalışmaktır. Soylu’nun bugüne kadar dile getirdiği her iftira boş çıkmıştır. Tıpkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 550 terörist var dediği gibi, tıpkı mafyadan 10 bin dolar maaş alan milletvekili var dediği gibi. Soylu buna benzer birçok iftira ve yalanlarla siyasi kariyerini sürdürme, bakanlığına devam etme peşinde. Tüm bu iftiraları kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyorum. Daha önce bu konuda çamur atan gazetecilere  davalarımı açtım. Sana da hakkımda söylediklerinin hesabını hukuk yoluyla soracağım. Bundan sonra da her türlü hukuki haklarımı kullanacağımı herkesin bilmesini isterim” ifadelerini kullandı.

İş dünyasının çok iyi tanıdığı ve 1996 yılından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi bayrağının altında İzmir’de temiz siyaset düsturu ile siyaset yapan ve iz bırakan bir kişi olarak tanındığına dikkat çeken Serter, böyle bir isim için haksızca birinden duyum aldığını söyleyerek iftira atmanın İçişleri Bakanı’na değil, insanım diyen hiç kimseye yakışmayacağını kaydetti.

BEDRİ SERTER KİMDİR?

Bedri Serter, 3 Şubat 1960 tarihinde İzmir'de doğdu. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Serter, İzmir ve Türkiye'nin öne gelen mobilya firmalarından Serter Mobilya San. Tic. Ltd. Şirketi'nin kurucusu ve sahibidir. Huriye Serter ile evli olan Bedri Serter Yağız ve İlayda isimli 2 çocuk sahibidir.15 yıldır CHP üyesi olan Serter; 2004-2009 yılları arası Konak Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkanvekilliği, 2005-2008 yılları arası CHP İzmir Kurultay Delegeliği 2009 yılından beri CHP İzmir İl Bilim Kültür ve Yönetim Platformu Sanayii Grubu kurucusu ve faal üyesidir.
Ege Genç İşadamları Derneği(EGİAD)'nin 1992 yılı kurucu üyesi olan Serter; 1996-2001 yılları arası İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeliği, 1991 yılından beri Ege Bölgesi Sanayii Odası (EBSO) üyesi, Mobilya Komite Üyesi, 2005 yılından beri İzmir Sanayici İşadamları Derneği (İZSİAD) Danışma Kurulu Üyeliği, 1985'ten beri İzmir Mobilyacılar Odası aktif üyesi, Ofis Mobilyacıları Derneği (OMSİAD) üyesi, İzmirliler Derneği, İzmir Antalyalılar Derneği, TÜRGÖK Onur Üyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Konak Şubesi Onur Üyesi, 2010-2011 yılları 2440. Bölge Rotary Federasyonu Başkan Yardımcılığı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum