• Reklam

CHP adayları temayül yoklamasıyla belirlenecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MYK tanıtım toplantısında 2024 yerel seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özel, adayların temayül yoklaması ile belirleneceğini kaydetti.

CHP adayları temayül yoklamasıyla belirlenecek
11 Kasım 2023 - 18:25
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin yeni MYK'sını belirlemesinin ardından yerel seçimler için yürütülecek seçim stratejisini açıkladı.

Özel, aday belirlemede zaman darlığı sebebiyle temayül yoklaması yapacaklarını ve temayülden birinci çıkan ismi belediye başkan adayı olarak YSK'ya bildireceklerini söyledi.

Özel'in konuşması şöyle:
Belediye başkan adaylarımızı belirlemede tek kriterimiz var; milletin gönlünde yer etmiş, seçildiği günden daha iyi durumda olanlar yeniden aday olacak. Eğer, yaptığı hizmet halkta teveccüh görmüyorsa durumları yeniden değerlendirilecek.

Belediye seçimleri için sürenin az kalması sebebiyle başkan adaylarını önseçimle değil temayül ile belirleyeceğiz. Eğer geniş bir zamanımız olsaydı mutlaka önseçim yapardık. Eğer önseçim yaparsak çok az bir zamanda kampanyamızı yapmak zorunda kalacağız. Adaylıklara erken karar verebilmek için sonucuna uyulacak temayül yoklamaları yapacağız. İkinci sıradakini değil, birinci çıkanı Yüksek Seçim Kurulu'na bildireceğiz.

Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Aydın’ın topuklu efesiyle ilgili Genel Başkanımız da anketlerde gördüğü memnuniyet oranına dayanarak ifade etti. Biz de PM’ye bu öneriyle geleceğiz. Hiçbir belediye başkanını 'değişim' karşıtı diye cezalandırmak ve hak ettiği görevi kendisine vermemek niyetinde değilim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum