Çeşme TKP'den Alaçatı Port için suç duyurusu!

Türkiye Komünist Partisi Çeşme Örgütü tarafından Alaçatı Port Projesi için suç duyurusunda bulundu. Yapılan basın açıklamasında Çeşme Belediyesi’nin de projede suç ortağı olduğu belirtildi.

Çeşme TKP'den Alaçatı Port için suç duyurusu!
16 Nisan 2021 - 17:00 - Güncelleme: 16 Nisan 2021 - 17:32
TKP Çeşme İlçe Örgütü tarafından Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı’na UYAP üzerinden yapılan suç duyurusunda, Alaçatı Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında hukuki işlem yapılması istendi.

Çeşme Adliyesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan TKP Çeşme İlçe Örgütü Temsilcisi Serhat Gökdoğan, Çeşme Belediyesi iştiraki olan Alataş Alaçatı İmar İnşaat şirketinin de suça ortak olduğunu dile getirdi.

Çeşme Kadın Dayanışma Derneği’nin de destek verdiği basın açıklamasında konuşan Gökdoğan, “Benim memurum işini bilir.

Anayasayı bir kere delmekle bir şey olmaz ile başladı Neoliberal kapitalist saldırı. Devamında bir kereden bir şey olmaz diyerek taciz ve tecavüzler aklandı, rant için kanunlar yetmez ise gecelik, kanun hakkında kararnameler ile rant kapısı ardına kadar açıldı.

2002 yılından 2012 yılına kadar ülkemize akıtılan  yıllık ortalama 30 Milyar dolar ile beton yığınlarının arasında kaldık. Para taşa, betona gömüldü, başta özelleştirmeler ile sanayimiz çökertildi.
Rant ve para öncelik oldu. Ve bir kez rant ön koşulu ile başladınız mı dönen çarklar durmaz” dedi.

TKP Çeşme İlçe Örgütü Temsincisi Serhat Gökdoğan sözlerini şöyle tamamladı;
“Doğa, Çevre, Doğal Yaşam neymiş ki. Bilmezler, bilseler de umursamazlar. Çünkü PARA geliyor ya. ‘LÜKS’ yaşam geliyor ya
Genelde ki bu gidişat ,aynı gemide olanlar ile yerellerde devam etti-etmekte.

Çeşme ,Çeşme’nin kalbine saplanan ticari limanı ile, Rüzgar Enerji Santralleri ile, otel ruhsatı ile adına recidance dedikleri aslında lüks konut olan çok katlı binalar ile, merkezi yerlerde yapılan kaçak inşaatlar ile her geçen gün geriye dönüşü  mümkün olmayan tahribata uğramaktadır.

Yerel yönetimlerin asli görevlerinden birisi de ,sınırları içerisinde doğayı, doğal yaşamı yani yaşam alanlarını korumaktır. Ama gemi aynı ,yakıt patronlardan olunca bahaneler de hemen üretiliyor.

RES inşaatlarında yaşamıştık. Dönemin belediye başkanı ruhsatı ben vermedim önceki başkan vermiş.

Şimdi de Alaçatı Port inşaatlarının ruhsatlarını ben vermedim, önceki yönetim (Alaçatı belediyesi)vermiş açıklaması yapmış  ŞEHREMİNİMİZ.
Doğrudur; önceki yönetimlerin vermiş oldukları izinler ve O izinler ile devam eden işler-inşaatlar eğer ki sizce yanlış ise derhal durdurma yetkiniz vardır. Durdurmuyorsanız yapılanı onaylıyorsunuz demektir.
Bir de ŞEHREMİNİMİZ demiş ki; keşke meslek odaları açıklama yapmadan önce bana durumu sorsalardı.

Önceki dönem başkanı Alaçatı Port projesini dava ettiği için İzmir Mimar Odası ile küstü. Peki ya siz. Seçildikten sonra meslek odalarını davet edip te Çeşme de yapılacak olanlar için sizin görüşlerinize başvuracağım, size ihtiyacım var dediniz mi? Yoksa her şeyi ben bilirim kimse konuşmasın mı dediniz?


Yapmayın bir kere de sözünüz ve yaptıklarınız bir olsun.
Her şey Çeşme ve ülkemiz için olsun.
Her şey toplum için, emek ve emekçiler için olsun.
Evet ; Şehremin olarak siz bu inşaatların durdurulması adımını atmadınız ve dahası bu katliamı yapan şirkete Çeşme belediyesi olarak ortaksınız ,yönetimde bu işe hayır demediniz.

O halde biz de, Türkiye Komünist Partisi olarak her zaman ve her şartta görev kabul ettiğimiz  insanca bir yaşam için gerekli koşulların oluşturulması ve var olanı da korumak için gereğini yapmak üzere ilk adımımızı atıyoruz.

Alaçatı Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın res’en belirleyeceği kişi veya kişiler

Hakkında suç durumuzu yapıyoruz. Takip edeceğiz, yaşananların takipçisi olacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum